вівторок, 17 червня 2025 р.

ВИТЯГ
з протоколу зборів трудового колективу та громадськості
Оливської гімназії Іванківської селищної ради від 13.06.2025 року
 Присутні – 23 особи
Голова зборів – Л.І Людвиченко
 Секретар – В. П. Рихновець
ПОРЯДОК ДЕННИЙ
  1. Про обрання голови та секретаря загальних зборів.
  2. Про форму голосування та лічильну комісію.
  3. Звіт директора Людвиченко Л. І. про діяльність за 2024 – 2025 навчальний рік, про прозорість правлінських рішень.
  4. Оцінювання діяльності директора шляхом відкритого голосування учасниками загальних зборів.
СЛУХАЛИ:
Звітування директора Л. І. Людвиченко про діяльність упродовж 2024 – 2025 навчального року.
ВИСТУПИЛИ:
Голова виборчого профспілкового органу: Я. Е. Лакомська.
Члени трудового колективу:
К. А. Гордієнко, В.П. Рихновець, Т. А. Сірош, О. Л. Гурженко,С.В. Адаменко, Ю. О. Українець, Н. М. Галицька, М. П. Павленко, Н. В. Михайленко, І.І. Мельниченко,  О. І. Старенкова, Т. В. Дудар., Л. В. Давиденко,  В. М. Павленко, М. Г. Лебідь, Л. А.Геренок, Геращенко Н. О.
Члени батьківського комітету: А. Ткаченко,  Ю. Б. Миколаєнко.
Члени учнівського самоврядування: Миколаєнко П., Давиденко Є.
УХВАЛИЛИ:
  1. Керівник закладу Л. І. Людвиченко відповідає займаній посаді.
  2. Роботу директора Л. І. Людвиченко вважати задовільною

    Голова зборів:                                             Л. І. Людвиченко
    Секретар:                                                      В. П. Рихновець


Шановні колеги, батьки, учні!
Закінчився  непростий 2024-2025 навчальний рік, рік, який знову проходив  в умовах повномасштабної війни проти країни агресора. Сьогодні на звітних зборах, які вже стали традиційними, ми підведемо підсумки у роботі колективу закладу освіти, учнів та й безпосередньо директора на посаді протягом 2024/2025 н. р..
Пріоритети та мета:
Протягом  року діяльність закладу освіти була спрямована на реалізацію положень Законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», концепції НУШ та Державних стандартів освіти. Школа є безпосереднім інструментом виконання державного замовлення на освічених, знаючих та компетентних майбутніх творців свого життя та майбутнього нашої країни.    
Головна мета – створити школу, в якій буде приємно навчатися, яка крім знань, даватиме учням компетентності та уміння прикладного характеру, які вони зможуть ефективно застосовувати з користю для себе, суспільства та країни впродовж всього життя.
Головними завданнями закладу освіти є:
забезпечення умов для якісного надання освітніх послуг шляхом тісної взаємодії в системі «здобувачі освіти – батьки здобувачів освіти – педагоги»;
створення сприятливого освітнього середовища на основі демократизації, гуманізації, співпраці, співтворчості, спрямоване на зміцнення здоров’я дітей, створення умов для фізичного розвитку, соціальної адаптації, духовного зростання;
орієнтування внутрішнього світу дитини на збагачення індивідуального досвіду, самопізнання, самооцінки, саморозвитку, самовизначенні, самореалізації.
Призначення школи – реалізація права дитини на здобуття повної загальної освіти,  її фізичний, розумовий і духовний розвиток, соціальну адаптацію та готовність продовжувати освіту на подальших етапах.
Цінності школи:
здоров’я та безпека дитини, здоровий спосіб життя;
національна гідність, патріотизм;
ефективне партнерство, взаємодія  та  співпраця  усіх  учасників       освітнього процесу;
загальнолюдські цінності;
уміння вчитися протягом життя.
Організація освітнього процесу в Оливській гімназії у 2024-2025 навчальному році здійснювалась в умовах воєнного стану відповідно до чинних нормативних документів задля забезпечення права учнівства до продовження здобуття освіти. Одним з найважливіших завдань і найбільшою цінністю навчального закладу в цей надзвичайно складний для нашої країни і системи освіти зокрема, є життя, безпека та здоров’я всіх учасників освітнього процесу. Також важливим завданням була організація ефективного освітнього процесу за очною, дистанційною та змішаною формою навчання з врахуванням особливостей та безпекових факторів періоду воєнного стану.
У відповідності до функціональних обов’язків та на виконання п. 3 наказу Міністерства освіти і науки України від 28.01.2005 № 55 «Про запровадження звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів», керуючись Примірним положенням про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів про свою діяльність перед педагогічним колективом та громадськістю, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України від 23.03.2005 № 178, з метою подальшого утвердження відкритої, демократичної, державно-громадської системи управління освітою, запровадження колегіальної етики управлінської діяльності у школі, що базується на принципах взаємоповаги та позитивної мотивації, пропоную Вашій увазі звіт про свою діяльність у 2024-2025 навчальному році.
У своїй діяльності протягом звітного періоду я як директор закладу освіти керувалася посадовими обов’язками, основними нормативно-правовими документами, які регламентують роботу керівника закладу загальної середньої освіти: Конституцією України, Законами України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», «Про основні засади мовної політики в Україні», Статутом закладу освіти, Правилами внутрішнього трудового розпорядку та чинними нормативно-правовими документами у галузі освіти.
Управлінська діяльність здійснювалась відповідно до розробленої Стратегії розвитку закладу освіти, в якій чітко окреслено місію закладу – це безперервний процес підвищення ефективності освітнього процесу з одночасним урахуванням потреб суспільства, потреб особистості здобувача освіти. Цьому сприяє застосування новітніх досягнень педагогів та психології, використання інноваційних технологій навчання, комп’ютеризація освітнього процесу.
Робота педагогічного колективу в 2024-2025 н. р. була спрямована на реалізацію Стратегії розвитку закладу освіти. Основними стратегічними напрямками роботи є:
1. Освітнє середовище. Система збереження та зміцнення здоров’я учня та вчителя. Якість організації освітнього процесу, вдосконалення інформаційного простору. Безпечна школа. Попередження булінгу.
2. Система оцінювання здобувачів освіти. Забезпечення виконання Державних стандартів – якість освіти. Задоволення освітніх потреб.
 3. Педагогічна діяльність. Методичне і кадрове забезпечення. Реалізація Концепції НУШ.
4. Управлінські процеси. Партнерство в освіті. Формування іміджу закладу освіти. Розбудова громадсько-активного освітнього закладу. Матеріально-технічне забезпечення.
РОЗДІЛ І. ОСВІТНЄ СЕРЕДОВИЩЕ ЗАКЛАДУ ОСВІТИ
Стратегічна ціль: Якість організації освітнього процесу, вдосконалення інформаційного простору
Наша гімназія – це заклад з українською мовою навчання. Заклад,  в якому станом на 02 вересня навчалось 58 учнів у 9 класах.
Освітній  процес у закладі освіти розпочався відповідно до структури навчального року  з 02 вересня 2024 року по 30 травня 2025 року. Навчальні заняття організовані відповідно до розкладу занять, затвердженого директором  освітнього закладу.
Загальна площа всіх приміщень становить 1400 квадратних метрів.
Заклад освіти  забезпечений навчальними кабінетами, необхідними для реалізації освітньої програми та забезпечення освітнього процесу. Заклад працює за кабінетною системою. Навчальні кабінети дитячого садка розміщені на першому поверсі. Навчальні кабінети початкової школи розташовані на першому та другому поверсі. Є сім класних кімнат для 1-9 класів, майстерня, кабінет медичної сестри, спортзал, комп’ютерний клас, їдальня.
Для організації якісного освітнього процесу навчальні кабінети освітнього центру, комп’ютерного класу оснащені ноутбуками, комп’ютерами,  мультимедійними дошками та панеллю (3 класи), засобами візуалізації (2 телевізори та 3 проектори, ).
        Протягом  2024-2025  навчального року заклад освіти  працював  згідно Річного плану роботи та реалізації Освітньої програми на навчальний рік та Стратегії розвитку навчального закладу.
Реалізація освітньої програми навчального закладу здійснювалась через три ступені освіти:
I ступінь – дошкільна освіта;
II ступінь - початкова загальна освіта тривалістю чотири роки;
III ступінь-базова загальна середня освіта тривалістю п’ять років;
Навчальний заклад реалізовував такі цілі освітнього процесу:
1. Забезпечити засвоєння учнями обов'язкового мінімуму змісту дошкільної, початкової, основної загальної освіти на рівні вимог державного освітнього стандарту.
2. Гарантувати наступність освітніх програм усіх рівнів.
3. Створити основу для адаптації учнів до життя в суспільстві, для усвідомленого вибору та наступного засвоєння професійних освітніх програм.
4. Забезпечити умови для максимальної реалізації можливостей очного та змішаного навчання для учнів нашої школи.   
5. Забезпечити організацію якісного освітнього простору для дистанційного навчання.
6. Забезпечити якість надання освітніх послуг на дошкільному, початковому, базовому рівнях освіти відповідно до державних стандартів.
7. Забезпечити соціально-педагогічні відносини, що зберігають фізичне, психічне та соціальне здоров'я учнів.
8. Забезпечити розвиток у здобувачів освіти пізнавальних інтересів і здібностей, потреб глибокого і творчого оволодіння знаннями, розвиток критичного мислення та емоційного інтелекту, навчання самостійного набуття знань, прагнення і мотивації постійно навчатись протягом усього життя.
9. Формувати цінності та компетенції необхідних для самореалізації здобувачів освіти, якостей успішної людини творця свого майбутнього.
10. Забезпечити підвищення кваліфікації педагогічних працівників шляхом своєчасного та якісного проходження курсів перепідготовки.
11. Забезпечити проведення атестації та сертифікації педагогів.
12. Розвивати матеріально-технічну базу та покращувати умови освітньої діяльності навчального закладу (відповідно фінансових можливостей, умов та особливостей воєнного стану).
Станом на 30.05.2025 року в школі навчається 57 учні, з них в початковій школі  – 24 учні,  в основній школі  – 33 учні, дитячий садок – 11 вихованців.
Станом на 2024-2025 навчальний рік у закладі освіти:
1- 4 класи початкової школи працювали за програмою НУШ О. Савченко;
5-7 класи основної школи працювали за програмою НУШ;
8-9 класи – за Типовою освітньою програмою для закладів загальної середньої освіти ІІ ступеня».
    З метою виявлення рівня знань учнів з навчальних предметів протягом навчального року проводилися моніторингові дослідження рівня навчальних досягнень учнів. Підсумки дослідження проаналізовані на нарадах при директорі та відображені у відповідних  наказах по школі, обговорені на засіданні  педагогічної   ради  та  прийняті управлінські  рішення,  спрямовані на підвищення  рівня  навчальних досягнень учнів закладу освіти.
Цього навчального року  оцінювання учнів 1-4-х класів здійснювалося відповідно до Методичних рекомендацій щодо оцінювання результатів навчання учнів 1-4-х класів закладів загальної середньої освіти 13 учнів початкової школи були оцінені формувально, 11учнів 3-4 класів оцінено рівнево (2 учні – достатнього рівня, 7 учнів – середнього, 2 учні – початкового)
33 учні основної школи мають такі результати:
4 учнів – на високому рівні та достатньому рівні;
11 учнів – на достатньому рівні;
17 учнів – на середньому рівні;
1 учень – на початковому.
              У цьому навчальному році  у закладі освіти   за  індивідуальною  формою  навчання  навчались 20 учнів, з них:
За дистанційною   – 19 учнів;
За індивідуальною  формою  (педагогічний  патронаж)  – 1 учнів;
Станом на 30.05.2025 року 19 учнів перебували за кордоном.
Протягом навчального року  у закладі освіти було організоване  індивідуальне навчання за дистанційною формою для 19 учнів від  1-го до 7-го класу, особливість цього навчання була викликана воєнним станом і тим, що частина цих дітей були вивезені батьками за кордон. Організація навчання дітей, які навчались з-за кордону, утруднювалась тим, що переважна більшість з них навчались одночасно у двох закладах, відповідно до законів держав, в яких вони перебувають, але всі ми з цими труднощами успішно впорались.
Стратегічна ціль: здорові, безпечні і комфортні умови навчання та праці
Цей  навчальний рік став справжнім викликом для адміністрації, педагогів, тому що довелося планувати навчання учнів різних класів за різними форматами і формами здобуття освіти. Проте, не зважаючи на труднощі, нам вдалося організувати освітній процес  із дотриманням вимог безпечної роботи в умовах воєнного стану: забезпечити здобуття початкової, базової середньої освіти охопити навчанням усіх здобувачів освіти, зберегти  контингент наших учнів.
Для забезпечення умов праці та навчання проводяться згідно із законодавством інструктажі та навчання з працівниками та здобувачами освіти про охорону праці та безпеку життєдіяльності. На початок та впродовж навчального року проведені різнорівневі навчання та інструктажі на предмет дотримання безпекових вимог та рекомендацій періоду воєнного стану. Упродовж навчального року додатково проводилися бесіди з питань безпеки та попередження дитячого травматизму напередодні осінніх, зимових, весняних і літніх канікул. Здобувачі освіти та працівники закладу обізнані з вимогами охорони праці безпеки життєдіяльності, пожежної безпеки, правил поведінки в умовах надзвичайної ситуації зумовлених військовим станом і дотримуються їх.
Однією з важливих умов для освітнього процесу є безпечне та комфортне освітнє середовище – сукупність умов у закладі освіти, що унеможливлюють заподіяння учасникам освітнього процесу фізичної або моральної шкоди. Освітнє середовище закладу є безпечним та комфортним для учасників освітнього процесу. Ми постійно працюємо над його оновленням та покращенням. На території закладу діти почуваються безпечно і захищено. Наявні спортивні та ігрові майданчики, які є безпечними для учнів. Озеленення території створює приємний естетичний фон. Дитячий садок та початкова школа є непрохідною і відділена від базової.
У закладі освіти забезпечується комфортний повітряно-тепловий режим, належне освітлення, облаштування та утримання санітарних вузлів, дотримання питного режиму та інших аспектів забезпечення безпеки і комфорту освітнього процесу. Всі навчальні кабінети та приміщення обладнані відповідно до вимог законодавства та освітньої програми. Заклад має всі необхідні навчальні приміщення. Навчальні кабінети забезпечуються інтерактивними засобами навчання та необхідним навчальним обладнанням. Здійснюється регулярний моніторинг за станом засобів навчання та обладнання.
Учасники освітнього процесу знають та дотримуються вимог охорони праці, безпеки життєдіяльності, пожежної безпеки, знають та дотримуються правил поведінки в умовах надзвичайних ситуацій. Працівники проходять навчання та інструктажі з даних питань. Систематично проводяться бесіди з учнями. Працівники обізнані з правилами поведінки в разі нещасного випадку чи раптового погіршення стану здоров’я учасників освітнього процесу і вживають необхідних заходів у подібних ситуаціях.
У закладі освіти створено умови для безпечного використання мережі Інтернет. Формуються навички безпечного користування мережею учнями. Застосовуються комп’ютерні програми, які здійснюють фільтрування контенту. Учні в освітньому процесі отримують інформацію щодо безпечного використання мережі. У процесі викладання предметів (курсів) відбувається розвиток умінь учнів знаходити необхідну інформацію.
Для комфортного перебування у закладі важливим є дизайн середовища, якість якого має безпосередній вплив на мотивацію до навчання. У  2024-2025 н. р. педагогічні працівники, завідувачі кабінетами працювали над оформленням навчальних кабінетів, дотримуючись принципів гнучкості дизайну через створення мобільних робочих місць для індивідуальної, групової та колективної роботи, що створило можливості для швидкої зміни конфігурації освітнього середовища, форм роботи під час навчального заняття. У коридорі 1 та 2 поверхів змінено дизайн 2 локацій.
Результати анкетування учнів щодо комфортного перебування в закладі освіти наступні:
87% здобувачів освіти зазначили, що їм подобається перебування у школі,
13%, відповіли, що не дуже.
91% зазначили, що їм комфортно у школі, 8% відповіли, що не дуже комфортно.
Стратегічна ціль: Формування інклюзивного, розвивального та мотивуючого до навчання освітнього простору
У цьому навчальному році у школі  працював 1 інклюзивний  клас, у якому навчається 1 дитина  з особливими освітніми потребами  Відповідно рішення ЛЛК для учня ( 6 класу) було організовано індивідуальну форму здобуття повної загальної середньої освіти, а саме – педагогічний патронаж. Для успішної організації освітнього процесу  учениця з особливими освітніми потребами працювала з асистентом вчителя. З дітьми з ООП працюють профільні фахівці для проведення корекційно-розвиткових занять: практичний психолог, соціальний педагог, логопед. Всі корекційно – розвиткові заняття проводились згідно розкладів та програм у районному ІРЦ.    
Для роботи з дітьми з ООП маємо відповідну матеріально-технічну базу. Два класи початкової школи технічно оснащені для інтеграції дітей з особливими освітніми потребами в освітній процес. Діти, які охоплені інклюзивним навчанням, навчаються за освітньою програмою закладу освіти адаптованою (відповідно до рівня потреб дитини, визначених фахівцями ІРЦ). На кінець навчального року 1 учениці проведено повторну комплексну оцінку потреб учнів фахівцями ІРЦ. Було відзначено позитивну динаміку та наполегливу та системну роботу педагогів. Протягом навчального  року  команда психолого-педагогічного супроводу працювала за  Індивідуальними програмами розвитку для дітей з  ООП. Забезпечується системна комунікація з батьками та співпраця з фахівцями інклюзивно-ресурсного центру. Для батьків проводяться регулярні консультації щодо навчання і розвитку дитини. Батьки беруть участь у засіданнях команди психолого-педагогічного супроводу. Співпраця між батьками, педагогами, корекційними  педагогами, учнями з ООП та фахівцями ІРЦ була системною та продуктивною.
Стратегічна ціль: Створення простору інформаційної взаємодії та соціально-культурної комунікації учасників освітнього процесу
Протягом 2024-2025 н. р. значна увага приділялася роботі шкільної бібліотеки, адже освітня діяльність у закладі освіти неможлива без створення інформаційного простору, використання інформаційних ресурсів та комунікацій між учасниками освітнього процесу. Під впливом процесів глобальної інформатизації змінюються мета і завдання школи, вони стають більше особистісно-орієнтованими, спрямованими, зокрема, на формування та розвиток здібностей учнів і вчителів щодо опрацювання освітньої інформації. Шкільна бібліотека як безпосередня частина інформаційного простору теж долучилась до виконання вищеназваних завдань. У сучасному інформаційному світі, масовому доступі до електронних ресурсів бібліотеці доводиться «віднаходити» свою роль. Друкована книга все ще відіграє важливу роль у навчанні, але цифрові технології створюють нові можливості. Тому бібліотека вже не може бути просто пунктом видачі підручників.
Шкільна бібліотека поступово трансформується в сучасний інформаційно-методичний центр, який поєднує в собі інформаційну, освітню, розвивальну, культурну, виховну, функції.  Діяльність бібліотеки спрямована на розвиток інформаційної культури учнів. Шкільний бібліотекар виконує функцію консультування з пошуку інформації для педагогічних працівників і учнів.
У 2024-2025 н. р. шкільна бібліотека працювала за такими напрямами:
виховання естетичної, етичної, інтелектуальної культури читачів;
патріотичне виховання;
забезпечення навчальною літературою;
виховання культури читання;
пошук нових шляхів комплектування бібліотеки.
Протягом навчального року було проведено ряд заходів, спрямованих на підвищення інформаційної культури читачів. А саме: проводилися екскурсії до шкільної бібліотеки для учнів початкової школи, організовувалися книжково-ілюстративні виставки до знаменних і пам’ятних дат, бібліотечні уроки, різноманітні бесіди.
Були проведені наступні виставки:
До Дня пам’яті жертв Голодомору і політичних репресій в Україні;
До дня писемності та мови «Для нас перемога окрилене слово»;
«Не дамо СНІДу шанс»;
Виставка-реквієм «А Сотню вже зустріли небеса...»
Чорнобиль…26 квітня…
«Ми чуємо тебе Кобзарю крізь століття» До 211-річчя від народження Т. Шевченка;
«Великий день іде – свято в душу несе!»
До дня народження Л. Українки.
Згідно з нормативними документами, проводилась інвентаризація фонду навчальної та художньої літератури. В ході інвентаризації визначено потребу, резерв, процент забезпечення підручниками на 2024-2025 н. р.
У бібліотеці ведеться відповідна облікова документація фонду шкільних підручників та художньої літератури.
Станом на 01.06.25 року фонд бібліотеки становить:
Підручників всього – 5938 шт.
Методичної літератури та художня література –  3642 шт.
Як і в попередні роки, значна увага приділялась роботі по запобіганню та ліквідації читацької заборгованості. В роботі використовувались традиційні форми та методи, в т. ч. проведення бесід з правил користування бібліотекою та відповідальності за збереження літератури.
Стратегічна ціль: Створення освітнього середовища, вільного від будь-яких форм насильства та дискримінації
       В закладі систематично проводяться різнорівневі заходи спрямовані на профілактику булінгу. Систематична робота щодо попередження випадків насильства та відсутність дискримінації включає в себе профілактичну роботу, яку проводить соціальний педагог та класні керівники. На шкільному сайті оприлюднено План запобігання булінгу (цькуванню), розміщений алгоритм дій у разі випадків булінгу.
Систематично, шляхом опитування учнів і педагогічних працівників, вивчається думка про безпеку і психологічну комфортність освітнього середовища. Здійснюється інформування педагогічних працівників щодо ознак булінгу, іншого насильства та запобігання йому. Відбувається систематична співпраця з представниками правоохоронних органів, іншими фахівцями з питань запобігання та протидії булінгу. Керівництво, педагогічні працівники протидіють булінгу, іншому насильству, дотримуються порядку реагування на їх прояви. Здійснюється аналіз причин відсутності учнів на заняттях та вживаються відповідні заходи. Систематично надаються консультації учасникам освітнього процесу з проблем адаптації, булінгу, мобінгу, особистісного розвитку та інших проблем. Вивчається рівень отримання психолого-соціальної підтримки учнів, які цього потребують. З даної проблематики проводяться семінари, інші заходи. Забезпечується рівний доступ до навчання усім дітям незалежно від особливостей фізичного розвитку, етнічної та релігійної приналежності. Ця політика забезпечується через проведення бесід з учнями, проведення тематичних післяурочних заходів, наскрізного процесу виховання. Заклад допомагає батькам виявляти ознаки того, що їхня дитина стала жертвою/ініціатором чи свідком булінгу (цькування). Для батьків проводяться інформаційно-просвітницькі заходи.
Стратегічна ціль: збереження та зміцнення здоров’я учня та вчителя
Однією з умов безпечного освітнього середовища є знання та дотримання учнями й працівниками закладу вимог охорони праці, безпеки життєдіяльності, пожежної безпеки.
У 2024/2025 навчальному році питання збереження життя і здоров’я учнів та запобігання випадкам дитячого травматизму розглядалося на засіданнях педагогічної ради, інструктивно-методичних нарадах при директорові, засіданнях шкільного методичнного об’єднання «Пошук».
У навчальному закладі наявна система профілактичної роботи з цих питань, яка включає в себе комплекси занять за розділами, які учні вивчають на уроках  «Здоровя, безпека та добробут», «Основ здоров’я» та на годинах спілкування. Упродовж навчального року проводились Дні безпеки, лекції, турніри та інші заходи з питань запобігання різних видів дитячого травматизму згідно з планами виховної роботи.  В закладі  оформлені стенди з попередження дитячого травматизму. У коридорі є план евакуації на випадок пожежі або інших стихійних лих. Стан роботи з охорони праці, техніки безпеки, виробничої санітарії під час освітнього процесу в закладі освіти у 2024/2025 навчальному році знаходився під щоденним контролем адміністрації закладу освіти.
У класних журналах 1-9-х класів були відведені окремі сторінки для бесід із правил дорожнього руху, правил протипожежної безпеки, з профілактики отруєння, правил безпеки при користуванні газом, правил безпеки з користування електроприладами, правил безпеки з вибуховонебезпечними предметами, правил безпеки на воді та інші виховні заходи з попередження усіх видів дитячого травматизму.
Учителями проводилися інструктажі з безпеки життєдіяльності, що зафіксовано в окремих журналах на уроках фізичної культури, трудового навчання, фізики, хімії, інформатики, біології, під час прогулянок, екскурсій; бесіди з попередження усіх видів дитячого травматизму перед виходом на осінні, зимові та літні канікули.
У 2025/2026 навчальному році педагогічному колективу необхідно продовжити систематичну роз’яснювальну роботу з питань попередження дитячого травматизму та контроль за поведінкою учнів на перервах та під час екскурсій.
Протягом 2024-2025 навчального року системно здійснювався контроль за виконанням вимог щодо безпеки життєдіяльності учнів, дотримання правил дорожнього руху, технічної безпеки, протипожежної безпеки під час освітнього процесу та в позаурочний час. У роботі з дітьми педагогічні працівники дотримувалися вимог законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», «Про охорону дитинства», «Про дорожній рух», «Про пожежну безпеку», «Положення про організацію роботи з охорони праці учасників навчально-виховного процесу», комплексних заходів по закладу освіти щодо збереження життя та здоров’я учнів, запобігання травматизму серед учнів. Класні керівники вчасно проводили з учнями інструктажі з ТБ, заходи в рамках тематичних тижнів з безпеки життєдіяльності, щотижневі бесіди про збереження життя та здоров’я, про що робили записи встановленої форми в журналах з ТБ, планах класних керівників, класних журналах.
Головні завдання підготовки у сфері цивільного захисту школи у 2024/2025 навчальному році в основному виконані. У навчальному закладі були затверджені плани основних заходів підготовки цивільного захисту на 2025-2026 н.  р., уточнені Плани дій структурних підрозділів у режимах повсякденної діяльності, підвищеної готовності, надзвичайної ситуації, надзвичайного стану. Основні зусилля у розв‘язанні питань ЦЗ спрямовувалися на організацію навчання учнів  та постійного складу навчальних закладів згідно з чинними програмами ЦЗ, навчання їх правилам поведінки та основним способам захисту від наслідків надзвичайних ситуацій, прийомам надання першої допомоги тощо. Підготовка з цивільного захисту учнів школи проводилася під час вивчення курсів «Я досліджую світ» 1-4 класи, «Здоров’я, безпека, добробут» 5-7 класи,  «Основ здоров‘я» у 8-9-х класах.
Перевірка і закріплення учнями та педагогічним колективом навчального закладу теоретичних знань з ЦЗ, практичних навичок під час дій у екстремальних умовах здійснювалася під час проведення у закладі Дня цивільного захисту.
Результати анкетування свідчать, що учнів регулярно інформують учителі, керівництво закладу освіти щодо правил охорони праці, техніки безпеки під час занять, пожежної безпеки, правил поведінки під час надзвичайних ситуацій (93 %), 7% учнів відповіли, що здебільшого ні. 93% здобувачів освіти стверджують, що вони почувають себе безпечно у школі, 7% - здебільшого ні.
Питання безпеки життєдіяльності учнів під час освітнього процесу та в побуті обговорювалися під час засідань педагогічних рад, на нарадах при директорі, на класних батьківських зборах.
Класні керівники та вчителі постійно тримають під контролем своїх учнів. На кожному поверсі є чергові вчителі, класні керівники  супроводжують та знаходяться разом з дітьми  в їдальні. Володіють інформацією про місце знаходження дітей в позаурочний час, залучають до гурткової роботи, в разі потреби відвідують вдома, проводять індивідуальні бесіди з батьками та дітьми.
З метою запобігання травматизму та підтримання порядку на перервах протягом навчального року організовується чергування по закладу освіти учнів 8-11 класів та вчителів. Але цей напрямок роботи ще потребує корекції і сумісних зусиль щодо покращення, а саме:
класним керівникам потрібно постійно контролювати своїх учнів під час чергування по школі, не перекладати свою відповідальність на інших вчителів;
класним керівникам 1-4 класів та вчителям-предметникам відповідально ставитись до обов’язків «Чергового вчителя» згідно «Графіку чергування вчителів по школі»;
класним керівникам привчати учнів до культурної поведінки у школі, виховувати повагу до чергового учня та вчителя.
У 2024-2025 році системно та послідовно велася робота над дотриманням прав дітей, забезпеченням проходження процесу соціалізації, соціальної згуртованості учнів-батьків-вчителів, адаптації учнів у школі, профілактиці негативних явищ в учнівському середовищі, а також розвитку повноцінної особистості учня та відповідального громадянина. У школі   систематизована  робота  з  соціального  захисту  неповнолітніх.
Протягом навчального року двічі було проведено обстеження житлово–побутових та матеріальних умов життя дітей-сиріт і дітей, що залишилися без батьківського піклування, та з’ясований стан утримання навчання та виховання учнів. Також були перевірені питання збереження житла та майна дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування, питання виплати їм пенсій, соціальної допомоги по опіці згідно чинного в Україні законодавства. 3 дитини сироти були забезпечені шкільною формою, а також безкоштовними підручниками.
 Для виконання Закону «Про освіту» та Конвенції про права дитини у закладі освіти на початку навчального року було оформлено соціальні паспорти кожного класу та на підставі їх – соціальний паспорт закладу освіти, який дав змогу відобразити специфіку учнівського складу школи та системно бачити акценти та напрямки в роботі соціально-психологічної служби з  «категорійними дітьми»:
Діти сироти – 1;
Діти з інвалідністю – 3;
Діти з багатодітних сімей – 26;
Діти, які постраждали внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів – 15
Діти, батьки яких перебували в зоні АТО - ООС - 6;
Діти, зареєстровані як внутрішньо переміщені особи –
Діти, які перебувають в СЖС – 3.
Робота з категорійними учнями школи здійснювалася за наступними видами:
діагностична, консультативна  та розвивальна  робота;
робота по сприянню повноцінному особистісному розвитку учнів з урахуванням їх вікових індивідуальних особливостей, здібностей, нахилів та інтересів;
захисна робота;
забезпечення  соціально-педагогічної  підтримки сім’ї у формуванні особистості учня
Проводилась системна робота по виявленню  дітей, які опинилися в складних життєвих ситуаціях, створено банк даних, поповнення новою інформацією списків учнів з неповних, багатодітних, малозабезпечених сімей, списки дітей з обмеженими фізичними можливостями, дітей-сиріт та дітей, батьки яких є учасниками бойових дій, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та інші категорії.
Систематично проводились індивідуальні консультації з учнями-сиротами,   категорійними учнями, батьками, опікунами учнів та педагогами, на предмет  профілактики та вирішення  питань  правопорушень серед учнів, соціального та педагогічного супроводу проблемних  ситуацій, вирішення конфліктів. Надавалась консультаційно-методична допомога. Ця діяльність здійснювалась за наступними формами:
анкетування;
профілактичні заняття;
година спілкування;
бесіди;
заняття з елементами тренінгу;
акції в рамках роботи волонтерського клубу;
індивідуальні та групові консультації учнів, батьків та педагогічних працівників;
обстеження житлово-побутових та атмосферу моральних умов
виховання учнів пільгових категорій.
      Протягом року учні з категорійних родин залучалися до участі в шкільних та позашкільних  заходах, конкурсах, вікторинах, спортивних змаганнях. З метою формування здорового способу життя, учні залучалися до спортивних секцій і гуртків. Із учнями, що стоять на внутрішкільному обліку систематично проводилась профілактична робота. Учні, що схильні до девіантної поведінки систематично запрошувалися на шкільну Раду з профілактики правопорушень, де з ними проводяться профілактичні бесіди.
Протягом навчального року проводилась системна робота соціальним педагогом  із питань  збереження і зміцнення здоров’я, підвищення адаптивних можливостей учнів, створення умов для повноцінного та гармонійного розвитку всіх учасників навчально-виховного процесу.
 В умовах війни постало питання стану психологічного здоров’я здобувачів освіти та їхніх батьків, що може істотно впливати  на освітній процес та призвести до низки ускладнень для здобувачів освіти: послаблення зовнішнього контролю за виконанням навчальних завдань; складнощі в  самоорганізації  і плануванні режиму навчальної роботи і відпочинку; обмежених соціальних контактів, застосування телекомунікаційних технологій у освітньому процесі, потребі змінювати усталений ритм життя, - тому  важливим завданням було та залишається надання психологічної підтримки всім учасникам освітнього процесу відповідно до цілей та завдань системи освіти. У гімназії нема практичного психолога. Ця робота була покладена на соціального педагога та класних керівників.  Ця діяльність була зосереджена на стабілізації емоційного стану під час війни учасників навчально-виховного процесу. Проводилась діагностика, навчання дітей і вчителів  навичкам первинної психологічної допомоги і самодопомоги, а також навикам саморегуляції емоцій, проводилися тренінги по збереженню життєстійкості та резієлєнтності, пошуку ресурсів,  опанування техніками  стабілізації емоційного стану (як то технік заземлення, дихання, самомотивації, тощо) та розвиток  стресостійкості особистості.  Постійно здійснювався психологічний супровід і  під час тривог в укритті: проводилися психологічні хвилинки, ігри, техніки і вправи проти напруги, повернення почуття контролю, відволікання від ситуації небезпеки.
Також пріоритетним напрямком роботи соціального педагога є виявлення дітей, у яких виникають труднощі у навчанні, спілкуванні та взаємодії з оточуючими; визначення причин цих труднощів, при потребі, скерування до відповідних фахівців з метою встановлення причин та надання допомоги. На  початок навчального року вивчався рівень готовності учнів 1-х класів до навчання у школі, а також відстежувався  адаптаційний період в 5-х класах. За результатами діагностики та спостережень надавались рекомендації вчителям та батькам, проводилась  корекційна індивідуальна робота..
Таким учням надавалась диференційована допомога шляхом:
використання ігрових способів організації виконання завдань з метою підвищення мотивації навчання і пізнавальної активності учнів;
озброєння учнів інструментарієм проведення самокорекції;
навчання учнів загально - навчальним вмінням і навичкам;
максимальне використовування збережених психічних функцій дитини;
використовування вправ, націлених на розвиток уваги, пам'яті, уяви, мислення.
 Систематично відвідувались  уроки за запитом вчителів чи батьків учнів, та з метою спостереження за роботою учнів на уроках, їх поведінкою, розвитком.
Протягом 2024-2025 рр. соціальний педагог здійснювала психологічний супровід учнів, які навчаються на інклюзивній формі навчання, проводила  консультації з батьками дітей з ООП,  надавала рекомендації, консультації та методичну допомогу педагогічним працівникам закладу освіти під час роботи з дітьми з ООП. Було проведено акції та заходи:  День толерантності, «16 днів проти насильства», День позитиву.
Стратегічна ціль: Створення умов для здорового харчування учнів і працівників
Якісне і здорове харчування дітей — одна з умов здоров’я, розвитку та успішного навчання дітей. Заклад освіти, в якому дитина проводить більшу частину свого часу, має дбати про забезпечення умов для якісного і здорового харчування, а також формувати в учнів стійкі навички здорового харчування. В закладі не досить належний матеріально-технічний стан харчоблоку та їдальні. Доводилося викликати електрика для ремонту електроплит та електросковороди. Працівники  дотримуються санітарно-гігієнічних вимог. В їдальні та на шкільному сайті розміщені примірники затвердженого сезонного 4-тижневого меню. Медичною сестрою школи та адміністрацією ведеться щоденний контроль за фактичним виконанням меню, за якістю продуктів, що  надходять до їдальні, умовами їх зберігання, дотримання термінів реалізації, дотримання технології виготовлення страв, дотримання санітарно-протиепідемічного режиму на харчоблоці, проходження обов’язкових медичних оглядів працівниками харчоблоку. 
Важливим аспектом збереження здоров’я учнів є створення умов для раціонального збалансованого харчування дітей протягом часу перебування у закладі. Організація харчування учнів закладу регламентується законами України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», «Про охорону дитинства», Постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах» (зі змінами та доповненнями, затвердженими Постановою Кабінету Міністрів України), іншими нормативними документами.
Згідно з вищезазначеними документами та затвердженого перспективного меню  для вихованців дитячого садка є триразове харчування, для учнів 1-4 класів безкоштовне харчування (субвенція), учні 5-9 класів – одноразовим гарячим харчуванням за кошти місцевого фінансування.  Гаряче харчування  учнів відбувається згідно графіку у їдальні. Щоденний контроль за організацією харчування учнів здійснюється медичною сестрою, черговим адміністратором та класним керівником. Звільнення дітей пільгових категорії від сплати за харчування здійснюється відповідно до рішення педагогічної ради.
Основним завданням закладу у 2024-2025 н. р. було не лише створити належні умови для харчування, а й докласти зусиль, щоб діти хотіли харчуватися у шкільній їдальні. Звичайно, велика роль у формуванні навичок здорового харчування належить сім’ї, але саме в школі має формуватися розуміння, що таке здорове харчування.
Кроки, виконані для створення умов здорового харчування:
• організовано зручний режим харчування для всіх учнів закладу освіти, враховуючи кількість учнів (наявність початкової школи), пропускну можливість їдальні та інші умови закладу;
• розроблене 4-х тижневе сезонне меню, яке враховує рекомендації МОЗ щодо здорового харчування у закладах освіти, пропонує дітям смачні та апетитні страви;
• регулярно проводився моніторинг стану справ у їдальні, запрошувалися батьки до контролю за харчуванням у закладі освіти;
• враховано думку дітей, батьків, працівників закладу щодо покращення умов харчування, змін у меню (за результатами анкетування учнів, вчителів, батьків);
• обговорення тем здорового харчування під час навчальних занять, позакласної роботи, у спілкуванні з батьками, зокрема наголошуючи на користі овочів, фруктів та ягід у щоденному раціоні.
Навчальний заклад укомплектований штатом: є кухар та підсобний робітник. Поточні ремонти у приміщеннях їдальні та харчоблоку, ремонт та заміна технологічного обладнання, здійснювалася за рахунок орендатора. Протягом року адміністрацією закладу та органами громадського самоврядування  здійснювалися перевірки організації та якості харчування.
Необхідними складовими процесу організації харчування у закладі  є:
видання відповідних наказів;
затвердження списку дітей пільгової категорії;
відпрацювання режиму і графіка харчування дітей;
приймання продуктів харчування і продовольчої сировини гарантованої якості;
складання меню-розкладу;
виготовлення страв;
проведення реалізації готових страв;
контроль за харчуванням з боку адміністрації, класних керівників, батьків учнів;
інформування батьків  під час проведення батьківських зборів про організацію харчування дітей у закладі.
Продукти харчування  та продовольча сировина надходять  до навчального  закладу разом із супровідними документами, які свідчать про їх походження та якість (накладні, сертифікати відповідності, висновки санітарно-епідеміологічного експертизи). Облік дітей здійснюється класними керівниками, які вчасно повідомляють про наявність учнів особу, відповідальну за організацію харчування. 
В їдальні закладу освіти не допускається використання продуктів харчування без відповідного сертифікату якості; реалізація страв та виробів, продуктів харчування, які не допускаються в дитячому харчуванні, використання обладнання та інвентарю  не за призначенням. Щомісяця директор разом з громадською комісією, бракеражною комісією перевіряється стан організації харчування в закладі, за результатами перевірки складено акти перевірки, які затверджені директором. Обов’язково в закладі ведеться щоденний облік харчування дітей за бюджетні кошти та батьківські кошти, згідно акту та журналу обліку харчування.
Стратегічна ціль: підвезення учнів
Відповідно до  ст. 56 Закону України «Про освіту», ст.36 Закону України «Про повну загальну середню освіту» та ст. 32 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» забезпечується організований підвіз  дітей із 4 населених пунктів, а також підвезення 10 педагогів  шкільними автобусами. З метою практичної реалізації цього питання було:
- розроблено та затверджено графіки маршрутів шкільних автобусів на 2024/2025 навчальний рік;
- визначено кількість учнів, які проживають за межами пішохідної доступності (більше 3 км) і складено списки, які затверджено директором закладу;
- призначено наказами відповідальних вчителів за безпеку життєдіяльності учнів під час перевезення;
- проведено з водіями шкільних автобусів цільові інструктажі по правилам перевезення дітей;
- Щорічне медичне обстеження водіїв та перевірку технічного стану шкільних автобусів.
Виходячи з вище сказаного, можна зробити висновок, що заклад освіти забезпечує максимально зручне для всіх учасників освітнього процесу середовище, яке відповідає основним принципам інклюзії, рівності та поваги до прав людини. Облаштування освітнього середовища закладу освіти є частиною стратегії розвитку закладу. У закладі освіти застосовуються освітні технології та методики, які максимально враховують особливості дітей з особливими освітніми потребами та допомагають їм безболісно інтегруватись до дитячого колективу.
Освітнє середовище закладу освіти мотивує учнів до оволодіння ключовими компетентностями та наскрізними уміннями, ведення здорового способу життя. Під час освітнього процесу здійснюється формування навичок здорового способу життя та екологічно доцільної поведінки учнів. У змісті викладацької діяльності простежується формування навичок здорового способу життя, інтеграції здоров’язбережувальної та екологічної компетентностей. Обладнання і засоби навчання сприяють оволодінню учнями ключовими компетентностями. Дизайн навчальних приміщень є максимально функціональним та мотивуючим до навчання.
РОЗДІЛ ІІ. СИСТЕМА ОЦІНЮВАННЯ ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ
Стратегічна ціль: СПРАВЕДЛИВЕ І ОБ’ЄКТИВНЕ ОЦІНЮВАННЯ
Прагнемо, щоб здобувачі освіти та їхні батьки вважали, що оцінювання результатів навчання учнів у закладі освіти є справедливим і об’єктивним. У закладі освіти розроблено систему освіти, що включає принципи, форми, методи, критерії, процедури та правила оцінювання. Розроблена система ґрунтується на національних критеріях та вимогах оцінювання, враховує національну шкалу оцінювання та відображає культуру оцінювання закладу освіти. Принципи, критерії, процедури та правила оцінювання закладу освіти описано в освітній програмі. Учителі адаптують критерії оцінювання для батьків та учнів, розробляють критерії оцінювання для різних видів діяльності. Критерії оцінювання є доступними та зрозумілими для учнів. Педагогічні працівники в усній формі, на сайті закладу, на інформаційних стендах у навчальних кабінетах та інших приміщеннях закладу знайомили учасників освітнього процесу з критеріями оцінювання. Учні залучаються до спільного розроблення критеріїв оцінювання їхньої діяльності.
Система оцінювання в закладі освіти ґрунтується на  особистісному та компетентнісному підходах, враховує особливості психофізичного розвитку дітей; має у своїй основі чіткі та зрозумілі вимоги до навчальних результатів,  заохочує учнів апробувати різні моделі досягнення результату без ризику отримати за це негативну оцінку; розвиває в учнів впевненість у своїх здібностях і можливостях тощо.
Учителі  розробляють компетентнісні завдання для проведення оцінювання, застосовують формувальне оцінювання, що передбачає відстеження індивідуального поступу учня, практикують само та взаємооцінювання. Педагоги застосовують формувальне оцінювання: систематично відстежують та відображають розвиток, процеси навчання і результати навчання кожного учня, регулярно надають учням ефективний зворотний зв’язок щодо їхньої роботи. Для подальшого прогресу в навчанні учням пропонують види роботи, які відповідають очікуваному розвитку учнів у майбутньому. Педагоги спрямовують учнів до того, щоб вони визначали собі освітні цілі, формулювали очікування від власної роботи, у взаємозв’язку з цими цілями та очікуваннями здійснювали самооцінювання та взаємне оцінювання результатів навчання. За результатами анкетування здобувачі освіти та їхні батьки вважають, що оцінювання результатів навчання учнів у закладі освіти є справедливим і об’єктивним.
Упровадження педагогіки партнерства, компетентнісного й інтегративного підходів в освітній процес передбачає активне включення дітей в організацію навчання. Компетентнісне навчання вимагає нових підходів до оцінювання. Орієнтирами для спостереження та оцінювання є вимоги до обов’язкових результатів навчання та компетентностей учнів.
Навчальні досягнення здобувачів у 1-4 класах підлягають вербальному, формувальному оцінюванню та рівневому оцінюванню.
Основними видами оцінювання здобувачів освіти є вхідний контроль (проведено у вересні), поточне та підсумкове (тематичне, семестрове, річне). В цьому навчальному році в зв’язку з воєнним часом здобувачі базової та повної загальної середньої освіти були звільнені від проходження  ДПА.
У закладі освіти використовується поточний контроль шляхом виконання різних видів завдань, передбачених навчальною програмою, у тому числі для самостійної та індивідуальної роботи здобувачів освіти протягом семестру. Поточний контроль здійснюється під час проведення практичних та лабораторних занять, а також за результатами перевірки діагностувальних, контрольних, самостійних робіт, індивідуальних завдань тощо.
Згідно з річним планом роботи  освітнього закладу  на 2024/2025 навчальний рік  керівником методичного об’єднання Українець Ю.О. було проведено аналіз досягнень учнів 1-4, 5-9-х класів за 2024/2025 навчальний рік.
У початкових класах навчається 24 учні,  у 5-9 класах -  33 учні. За підсумками аналізу навчальних досягнень 2024/2025 навчального року із 57 учнів 1- 9 класів
-   24  учнів 1-4  класів  оцінені вербально і оформлені свідоцтва досягнень;
-   50 учнів переведено на наступний рік навчання;
-   7 учнів відраховано із закладу (9 клас);
-   1 учениця закінчила навчання за інклюзивною  формою;
-  не атестованих учнів немає.
Результати  річного  оцінювання  знань  здобувачів освіти освітнього закладу   наведено  в  таблиці:

Клас
Кількість учнів
Рівень навчальних досягнень
Примітка
Початковий
Середній
Достатній
Високий
К-сть учнів
%
К-сть учнів
%
К-сть учнів
%
К-сть учнів
%
5
5
0

1
20
4
80
0


6
6
0

4
66,6
1
16,7
1
16,7

7
6
0

4
66,6
2
33,4
0


8
9
1
11,1
5
55,5
3
33,3
0


9
7
0

6
85,7
1
14,3
0


Всього
33
1
3,03
20
60,6
11
33,3
1
3,03
















Проаналізувавши стан успішності учнів окремо по класах, робимо висновок, що в кожному класі є резерв учнів, які б могли досягти свого основного рівня.
      З учнями, які мають бали початкового рівня за результатами річного оцінювання були проведені такі види роботи: індивідуальні бесіди з учнями та їх батьками, додаткові заняття з предметів, індивідуальні завдання. Розглядалось це питання на нараді при директорові й на засіданнях методичних об’єднань, з’ясовувались причини слабкої успішності учнів. Серед них були названі такі:
відсутня система роботи із слабо встигаючими учнями й учнями, які пропускають заняття через хворобу,
недостатній зв’язок учителів із батьками.
Стратегічна ціль: РОЗВИТОК ЗДІБНОСТЕЙ УЧНІВ
Здібні, талановиті люди в будь-якому суспільстві є його «локомотивом». Саме їхніми інтелектуальними зусиллями забезпечується прогрес суспільства, плодами якого користуються всі. Завдання нашого закладу – підтримати учня і розвинути його здібності, підготувати ґрунт для того, щоб ці здібності було реалізовано. Тому у 2024-2025 н. р. значна увага приділялася роботі з обдарованими дітьмиЗавдання адміністрації та  педагогів полягає у тому, щоб створити умови, з яких будь-яка дитина могла б просуватися шляхом власної досконалості, уміла мислити самостійно, нестандартноЕфективною формою роботи для реалізації, утвердження своїх здібностей є предметні олімпіади та конкурси, всеукраїнські та міжнародні проєкти.
Відповідно до наказу по закладу освіти № 113 від 10.10. 2024 року  №237 «Про організацію та проведення І етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін у 2024-2025 навчальному році» протягом жовтня 2024 року був проведений І етап ( шкільний) Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових навчальних дисциплін. І етап (шкільний) Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін проводився в офлайн форматі. Учні школи стали учасниками олімпіад з таких базових дисциплін, як української мови та літератури, англійської мови, історії, географії, біології, хімії, фізики, математики, У І етапі взяли участь 20 учнів, що складає 71 % від загальної кількості учнів 6-9 класів. І етап (шкільний) Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових навчальних дисциплін пройшов організовано. Олімпіади проводилися відповідно до графіка.
За висновками журі олімпіад на ІІ етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових навчальних дисциплін команда учнів-переможців представляла заклад у наступних олімпіадах: географія (1 учень), іноземні мови: англійська (2 учні), хімія (1 учень), математика (2 учні), фізики (1 учень). Загальна кількість учасників склала – 7  осіби Кількість перемог на ІІ етапі Всеукраїнських олімпіад з базових дисциплін становить – 1, ( 1 – ІІІ місце). Таблиця результатів олімпіад.
Предмет
Прізвище та ім’я учня
Клас
Бали
місце
П.І.Б. вчителя
англійська мова
Давиденко Єлизавета
Кравченко Тимур

8

8
38

32
9

10
Сірош Т. А.
географія
Давиденко Єлизавета
8
9,5
8
Гордієнко К. А
математика
Павленко Євгеній
Іванченко Дмитро
6
7
4
1
7
10
Гурженко О. Л.
фізика
Іванченко Дмитро
7
1
-
Адаменко С. В.
хімія
Іванченко Дмитро
7
21
ІІІ
Гордієнко К. А.
На жаль, в цьому році наші учні не взяли участі у виконанні науково-дослідницьких робіт МАН
ІІ етап ХІV Міжнародного мовно-літературного конкурсу імені Тараса Шевченка взяли участь 3 учнів.
У  ІІ етапі конкурсу знавців української мови  імені П. Яцика взяли участь 4 учнів.
Протягом навчального року школа здійснювала роботу в різнорівневих проєктах, впровадженні інноваційної освітньої діяльності
Учні гімназії взяли активну участь у Всеукраїнському онлайн-флешмобі « Ми нащадки Кобзаря». Учні Ткаченко Є.  учень 6 класу, Ткаченко Т. учень 2 класу, Оськіна В. учениця 2 класу, Миколаєнко П. учениця 8 класу, Давиденко Є. учениця 8 класу, Красуцька С., Чикаловець М. учень 2 класу – одержали сертифікати за участь в флешмобі; участь у заходах Чорнобильського заповідника до  Всесвітнього дня водно-болотних угідь
Учні гімназії взяли участь у Всеукраїнському онлайн-челенджі до Дня  захисників і захисниць України «Герої з нами!»  - отримали дипломи.  А також були активними учасниками   Всеукраїнського інтернет-конкурс «Мова моєї країни».
Давиденко Єлизавета  учениця 8 класу під керівництвом Лакомської Я. Е стала учасницею Всеукраїнського  конкурсу “Гай дитячих мрій». Учні закладу взяли участь у  Всеукраїнській дитячо-юнацької військово-патріотичній грі «Сокіл» («Джура»).
Хочемо висловити щиру подяку батькам, які підтримують своїх дітей на шляху до успіху. Обдарована, талановита дитина – це, перш за все дитина.   Як і іншим дітям, їй потрібні ласка, любов, увага та допомога близьких. Разом із вчителями та батьками адміністрація закладу освіти створює сприятливе освітнє середовище, що забезпечує успішний розвиток дитини, повагу її точки зору, цікавості, заохочення її інтересів. Завжди важливо знайти час радіти дитині.
При   проведенні шкільних свят, шкільних лінійок ми із задоволенням відзначаємо успіхи кожної дитини. Грамоти, дипломи, сертифікати – це ті маленькі заохочення, що дають можливість відчути радість за успіхи наших вихованців та мотивують дітей до подальшої роботи.
 Робота з обдарованими дітьми пов’язана напряму із професійним зростанням педагогів. Розвиток обдарованості учнів залежить від професійного рівня вчителів та використання креативних методів навчання. У практиці педагогічної діяльності наші вчителі  використовують нові технології навчання, які сприяють розвитку інтелектуальної, творчої, предметної або лідерської обдарованості.
  Підводячи підсумок, слід зазначити, що робота закладу з обдарованими дітьми виконувалася згідно плану на належному рівні.
Стратегічна ціль: АКАДЕМІЧНА ДОБРОЧЕСНІСТЬ
Академічна доброчесність є ключовим аспектом забезпечення якості освіти та виховання в школах. Для успішної реалізації політики академічної доброчесності було вжито ряд заходів. Вчителями-предметниками, класними керівниками, представниками учнівського самоврядування систематично проводилися різноманітні заходи з метою забезпечення дотримання принципів академічної доброчесності: освітня компанія «Так –академічній доброчесності», інформаційні хвилинки «Що таке академічна доброчесність», «Бути чесним – це крок до успіху!»виховні години «Академічна доброчесність в дії», інформаційні години «Виховуємо академічну доброчесність в школі», « Академічна доброчесність - шлях до успіху», виготовлення пам’яток щодо дотримання академічної доброчесності. Вчителі-предметники активно популяризують принципи академічної доброчесності та професійної етики, проводячи інформаційну роботу під час навчальних занять. Питання щодо виконання закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» в організації освітнього процесу у школі та «Культура академічної доброчесності: проблеми та виклики для здобувачів». Дотримання академічної доброчесності було розглянуто на засіданнях шкільного методичного об’єднання та на нараді при директорі, що забезпечує узгодженість дій всього педагогічного колективу в цьому напрямі. Всі  ці заходи сприяли формуванню доброчесного освітнього середовища, де чесність і повага до правил є пріоритетними.
Стратегічна ціль: ЕФЕКТИВНИЙ ВНУТРІШНІЙ МОНІТОРИНГ
У закладі освіти визначено порядок проведення внутрішнього моніторингу для дослідження стану і результатів навчання здобувачів освіти та освітньої діяльності закладу освіти. Проведення внутрішнього моніторингу здійснюється відповідно типового Положення про внутрішній моніторинг. Систематично (згідно графіків) проводяться моніторинги результатів навчання здобувачів освіти з усіх навчальних предметів (курсів) освітніх галузей згідно плану роботи закладу освіти. За результатами моніторингів здійснюється  аналіз результатів навчання здобувачів освіти, визначаються чинники впливу на отриманий результат, приймаються рішення щодо їх коригування. Ефективність застосованих заходів регулярно оцінюється на всіх рівнях управління освітніми процесами.
Критерії оцінювання, система оцінювання навчальних досягнень вдосконалюються, впроваджується елементи  формувального оцінювання в 5-9 класах, враховується індивідуальний поступ учня,  здобувачі знань залучаються до розроблення критеріїв, самооцінювання та взаємооцінювання.
Керівництво школи та педагоги регулярно з’ясовують актуальну інформацію про результати навчання кожного учня й відстежують їхній навчальний прогрес. Ця система добре розроблена з огляду на умови закладу освіти та потреби учнів: вона дозволяє подавати об’єктивну інформацію про результати та прогрес усіх груп учнів.
Педагоги застосовують формувальне оцінювання: систематично відстежують та відображають розвиток, процеси навчання і результати навчання кожного учня, регулярно надають учням ефективний зворотний зв’язок щодо їхньої роботи. Для подальшого прогресу в навчанні учням пропонують види роботи, які відповідають очікуваному розвитку учнів у майбутньому. Педагоги спрямовують учнів до того, щоб вони визначали собі освітні цілі, формулювали очікування від власної роботи, у взаємозв’язку з цими цілями та очікуваннями здійснювали самооцінювання та взаємне оцінювання результатів навчання.
Стратегічна ціль: ВІДПОВІДАЛЬНЕ СТАВЛЕННЯ ДО НАВЧАННЯ
Заклад освіти сприяє формуванню у здобувачів освіти відповідального ставлення до навчання: діє учнівське самоврядування, учні займаються волонтерством. Здійснюється профорієнтаційна робота.
Під час навчання учні мають можливість вибору (рівня навчальних завдань, напрямів навчальної діяльності тощо). Учні отримують необхідну підтримку та допомогу в навчальній діяльності в різних формах (консультації, індивідуальні завдання, допомога у підготовці до участі в учнівських олімпіадах, конкурсах).
Учні відповідально ставляться до процесу навчання, отриманих доручень,
обов’язків у закладі освіти. Педагоги організовують само- та взаємооцінювання учнів, залучають їх до рефлексивної діяльності, починаючи з початкової школи. Учні володіють прийомами само- та взаємооцінювання.
Стратегічна ціль: Створення виховного середовища для індивідуального розвитку здобувачів освіти
Відповідно до статті 15 Закону України «Про повну загальну середню освіту» від 16.01.2020 № 463-ІХ у закладах освіти виховний процес є невід'ємною складовою освітнього процесу і має ґрунтуватися на загальнолюдських, культурних цінностях Українського народу, цінностях громадянського (вільного демократичного) суспільства, принципах верховенства права, дотримання прав і свобод людини громадянина тощо.
Повномасштабна війна з Росією змінили наше звичне життя. Тому, зараз завдання вчителя – не просто навчити, дати знання з певного предмета, забезпечити виконання навчальної програми, а заспокоїти, порадити, дати життєві орієнтири. Виховання – це наскрізний процес, який формує цінності, здатність справлятися з невизначеністю та складністю, уміння вчитися, підтримувати фізичне та емоційне благополуччя, співпереживати і дипломатично вирішувати конфлікти.
Враховуючи  нові  суспільно-політичні  реалії  в  Україні  після  Революції гідності, обставини, пов’язані з російською агресією та вторгненням на територію нашої країни, усе більшої актуальності набуває  виховання  в  молодого  покоління  почуття  патріотизму,  відданості загальнодержавній  справі  зміцнення  країни,  активної  громадянської  позиції.
Організація освітнього процесу в умовах воєнного стану потребувала іншого змісту та підходів до проведення виховної роботи. Основним цільовим напрямом було забезпечення безпекової складової здоров’я особистості, забезпечення її фізичного, психічного, соціального і духовного благополуччя.
Ми повинні розуміти важливість того,  що педагоги та заклад освіти є для  дитини  осередком становлення  громадянина-патріота  України,  готового  брати  на  себе відповідальність самовіддано розбудовувати країну як суверенну, незалежну, демократичну,  правову,  соціальну  державу,  забезпечувати  її  національну безпеку,  сприяти  єдності  української  політичної  нації  та  встановленню громадянського миру й злагоди в суспільстві.
Система виховної роботи закладу заснована на ідеї педагогіки життєтворчості, сприяє становленню і розвитку особистості школяра, створенню ситуації успіху та самореалізації дитини. У закладі створено громадсько-освітній простір виховання дітей: виховання в атмосфері добра і творчості, взаємодопомоги і взаємоповаги, що дає суспільству модель ціннісних відносин.
Особливо важливим стало, продовжити формувати громадянина-патріота України, підготовленого до життя, з високою національною свідомістю, який здатний побудувати суспільство. У сучасних умовах патріотичне виховання молодого покоління набуває особливої актуальності, тому патріотичне виховання та громадянська освіта є важливими складовими загального виховного процесу. 
На  сучасному  етапі  розвитку  України,  коли  існує  пряма  загроза денаціоналізації,  втрати  державної  незалежності  та  потрапляння  у  сферу впливу  іншої  держави,  виникає  нагальна  необхідність  переосмислення зробленого  і  здійснення  системних  заходів,  спрямованих  на  посилення патріотичного виховання  молоді – формування нового українця, що діє на основі національних та європейських цінностей:
повага до національних символів (Герба, Прапора, Гімну України);
участь у громадсько-політичному житті країни;
повага до прав людини;
верховенство права;
толерантне ставлення до цінностей  і  переконань  представників  іншої культури, а також до регіональних та національно-мовних особливостей;
рівність усіх перед законом;
готовність захищати суверенітет і територіальну цілісність України.
Згідно з річним планом роботи закладу освіти педагогічний колектив у 2024-2025 навчальному році виховна робота з учнями була проведена за такими орієнтирами:
фізичне здоров’я дитини – здоров’я нації;
виховання та розвиток особистості дитини;
громадянське виховання;
родинно-сімейне виховання;
трудове виховання;
художньо-естетичне виховання;
морально-правове виховання;
екологічне виховання;
формування здорового способу життя;
превентивне виховання.
Пріоритетними напрямками виховної роботи були національно-патріотичне виховання та духовний розвиток дитини.
Проблеми, над вирішенням яких працює педагогічний колектив закладу освіти:
формування здоров'язбережувальної компетентності учнів;
розвиток дієвого учнівського самоврядування;
впровадження кращого педагогічного досвіду;
використанням інноваційних технологій в організації виховного процесу;
стимулювання лідерства поряд із формуванням умінь колективної праці;
створення ситуації успіху;
реалізація проектів різних рівнів;
поліпшення матеріально-технічної бази для реалізації виховних завдань.
Для узагальнення різних видів контролю за станом виховної роботи використовуються такі форми: накази, індивідуальні бесіди, винесення відповідних питань на нараду при директорові, на засідання педагогічної ради, методичного об'єднання та наради класних керів­ників. Питання виховної діяльності заслуховувалися на засіданнях педагогічної ради.
Класні керівники працювали за індивідуальними планами, змістовна наповнюваність яких відповідала віковим особливостям учнів і була спрямована на  виховання у них ціннісного ставлення до себе, родини, людей, до праці, до природи, до культури і мистецтва, ставлення до держави.
Педагогічний колектив в своїй діяльності керувався Основними  орієнтирами  учнів в закладі освіти, які включають залучення школярів до різних форм творчої та суспільно-корисної   діяльності, зокрема: пізнавальної, оздоровчої, трудової, художньо-естетичної, спортивної, пропагандистської, ігрової, культурної, екологічної, що організовуються у позакласний час.
Здійснюється моніторингова діяльність за такими напрямами:
відвідування учнями закладу освіти;
участь учнів у загальношкільних заходах;
рівень вихованості учнів, які належать до «групи ризику»;
соціальний паспорт закладу освіти;
діяльність класних керівників;
стан здоров'я учнів за медичними картами;
рівень фізичної підготовки учнів;
реалізація заходів, спрямованих на збереження здоров'я школярів;
стан психічного здоров'я та розвитку можливостей кожної дитини;
виявлення учнями турботи про своє здоров'я;
ефективність організації виховних заходів;
реалізація заходів, спрямованих на формування системи цінностей.
Виховна діяльність проводилася за основними напрямками  у вихованні підростаючого покоління:
ціннісне ставлення до суспільства і держави
ціннісне ставлення до праці
ціннісне ставлення до природи
ціннісне ставлення до мистецтва
ціннісне ставлення до людей
ціннісне ставлення до себе
В основу організації системи виховної роботи навчального закладу покладено Програму «Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів», Концепцію національно-патріотичного виховання учнівської молоді, гурткова робота, учнівського самоврядування, робота ГПД. Серед проведених традиційних заходів в закладі освіти є: День знань (02.09), Міжнародний день грамотності (09.09), День фізичної культури і спорту в рамках якого проведено лінійку до відкриття Олімпійського тижня, Олімпійські уроки, виставку малюнків та флешмоб (11.09), флешмоб «Голуб миру» до Міжнародного дня Миру (20.09), День людей похилого віку (01.10), загальношкільні заходи до Дня працівників освіти (04.10), ІІІ Міжнародний урок доброти про відповідальне та гуманне ставлення до тварин (04.10), уроки звитяги до Дня Захисника України, привітання воїнів АТО, виставка малюнків (14.10), виставка квіткових та овочевих композицій «Дари щедрої осені» (25.10), літературно-музична композиція до Дня української писемності та мови, Всеукраїнський конкурс творчості дітей та учнівської молоді «За нашу свободу», виховний захід до Дня Гідності і Свободи (21.11), заходи в рамках акції «16 днів проти насилля» (25.11-06.12), уроки пам’яті  до Дня пам’яті жертв Голодомору (22.11), акція «Запали свічу» (24.11), урочистий захід до Дня збройних сил України (06.12), загальношкільне свято до дня Святого Миколая (06.12), флешмоб до Дня української  хустки (06.12), благодійні ярмарки солодкої випічки на допомогу ЗСУ, День Соборності України (22.01), Лінійка до Дня пам’яті героїв Крут (27.01),  день безпеки в Інтернеті (07.02), Захід до Дня Героїв Небесної Сотні  (21.02), Міжнародний день рідної мови, написання Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності (21.02), День учнівського самоврядування до відзначення Міжнародного жіночого дня (07.03), Шевченківські читання до 211-ї річниці від дня народженням Т.Г. Шевченка (10.03), виставка конкурс декоративно-ужиткового образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край (21.03), Заходи до Тижня знань з безпеки життєдіяльності дитини та Дня цивільного захисту (21-25.04), захід до Міжнародного Дня пам’яті Чорнобиля (25.04), День пам’яті та примирення (08.05), захід до Дня вишиванки, Дня Матері та Дня сім’ї (16.05), захід «Дитинство має право на життя» до Міжнародного дня захисту дітей (29.05), свято Останнього Дзвоника (30.05), урочисте вручення свідоцтв про базову загальну середню освіту учням 9 класів (13.06)
Протягом навчального року у закладі освіти  проводилася робота учнівського самоврядування. За підтримки класних колективів та класних керівників учні закладу освіти брали участь у  виховних заходах та проектах.
Уся робота колективу закладу спрямована на виховання шанобливого ставлення до державних святинь, української мови і культури, історії. З цією метою налагоджено використання державної символіки України, проведено ряд виховних заходів, що сприяли формуванню почуття патріотизму в школярів.
              Актуальною була систематична й послідовна педагогізація батьківської громадськості, оскільки члени сім’ї – це перші вихователі дитини. У освітньому процесі необхідно враховувати, що вплив сім’ї на підростаючу особистість залежить від багатьох факторів, а саме: склад сім’ї (повна – неповна, наявність членів старшого покоління); побутові умови; морально-психологічний клімат; соціальна орієнтація; загальна культура; забезпечення єдності вимог до дитини усіх членів сім’ї; характер спілкування батьків із дитиною; єдність сімейних інтересів; внутрішньо переміщені особи.
Цілеспрямована робота проводилася у двох напрямах: педагогічна просвіта батьків з використанням сучасних форм і методів та активне залучення їх до виховної роботи; підготовка підростаючого покоління до дорослого, сімейного життя. В виховних планах  класних керівників заплановані  заходи спрямовані на запобігання жорстокості та насиллю в дитячому середовищі: індивідуальні бесіди з учнями, батьками, «Твої права і обов’язки – азбука громадянина», консультації класного керівника «Рекомендації щодо психолого-педагогічної взаємодії з учнями», індивідуальне спілкування «Як поводитися в конфліктних ситуаціях», «Поведінка в екстремальних ситуаціях», «Єдині вимоги сім’ї і школи. Жорстоке поводження з дітьми», виховна година «Насильство поруч та як його уникнути», індивідуальні бесіди щодо атмосфери в сім’ї,  батьківські лекторії «Як уникнути конфліктів між батьками і дітьми», тематичні виховні години «Вчинок і мораль», «Щире спілкування і довіра», «Людські чесноти», виховна година «Насильство поруч та як його уникнути».
Дітям  надано інформацію щодо консультацій, які здійснює Національна дитяча «гаряча лінія» за безкоштовним  номером 0-800-500-225 та коротким безкоштовним номером для абонентів КиївСтар та Лайфселл – 116 111.
Щодо реалізації Концепції превентивного виховання дітей і молоді були проведені  години спілкування, бесіди:
Клас
Назва заходу
1
Ми за здоровий спосіб життя.
Шкідливим звичкам скажемо ні!
Я загартовуюся.
2
Бесіда «Про шкідливі звички школяриків» 
Тренінг «Шкідливі звички та їх вплив на здоровя»
3

Гра-бесіда «Як я дбаю про своє здоров'я?»
Бесіда «Ні - шкідливим звичкам»
Бесіда «Що означає бути здоровим?»
Бесіда «Курити чи бути здоровим - вибирайте сам»
Тренінг «Ні - шкідливим звичкам»
4
 «Що я полюбляю їсти?»
Виховне заняття «Ми за здоровий спосіб життя»
«Шкідливі звички як запорука поганого самопочуття»
«Бесіда «Вибір є завжди!»
День червоної стрічки виховна година «Всесвітній День СНІДу»
Бесіда «Здоровим будь!»
Флешмоб «В здоровому тілі- здоровий дух!»
Бесіда «Якщо хочеш бути здоровим!!»
Бесіда «Червона стрічка»
Бесіда «Корисні та шкідливі звички»
5

Інформація для батьків (бесіда) «Профілактика вживання психотропних речовин»
Бесіда з учнями «Куріння та його наслідки для здоров'я»
Бесіда «Профілактика та зниження рівня вживання психоактивних речовин»
6
Виховні години «Здоров'я перш за все. Шкідливі та корисні звички»
«Дерево роздумів» (щодо правильного рішення відносно залучення до шкідливих звичок)
«Я вмію вибирати»
Цикл бесід «Здоровий спосіб життя  норма нашого буття»
Конкурс на кращий плакат «Ні шкідливим звичкам»
Тренінг «Залежність від психоактивних речовин»
На основі досліджень центру громадського здоровя бесіда «Наслідки вживання наркотичних речовин»
Батьківській збори (онлайн) «Здорова сім'я»
7
«Куріння та його вплив на здоровя»
Тематична бесіда «Шляхи передачі ВІЛ»
Тематична бесіда «Наркотики  це злочин»;
Профілактична бесіда «Інтернет залежність»
Бесіда «Шкідливі звички завдають школи»
Година спілкування «Куріння і алкоголь-свобода чи залежність?»
8

Бесіда щодо правил поведінки у громадських місцях. Заборона вживання алкогольних напоїв.
Бесіда щодо небезпеки ігор «З адреналіном у крові»
Бесіда «Бережи своє здоров'я»
Бесіда «Наслідки впливу алкоголю, куріння, наркотичних речовин на здоров’я підлітка»
Бесіда «Що маю знати, щоб зберегти своє здоров’я»
Бесіда щодо впливу куріння, алкоголю, наркотичних речовин на здоров'я та розвиток підлітка.
Виховна година «Наркоманія  крок у безодню»
Бесіда «Соціальні мережі та підлітки»
Бесіда «Захищене та здорове покоління»
Перегляд презентації «Що таке психотропні речовини та їх шкода»
Бесіда на батьківські збори «Мій приклад – найкращий  порадник»
Бесіда «Коротко про алкоголь та наслідки його вживання»
9

Виховна година «Шкідливі звички заважають усім»
Бесіда «Профілактика інфекційних захворювань»
Круглий стіл «Вплив алкоголю та куріння на організм людини»
Усний журнал «Цей шлях не для тебе»
Виховні години: «Шкідливі звички, чи життя в задоволення» 
«Наркоманія - крок у безодню»
«Міфи і фактори про наркотики»
Бесіда «Тютюн. Наркотики. Алкоголь»
10
Бесіда «Правила здорового способу життя»
Бесіда «Здоровий спосіб життя  норма нашого буття»
Класні збори, бесіда «Здорово бути здоровим»
Бесіда «Здоровий спосіб життя – вибір успішних і щасливих»
Бесіда  «Здоровий спосіб життя. Правила та рекомендації»
11
Виховна година «Вплив алкоголю та тютюнопаління на репродуктивне здоров'я молоді»
Індивідуальні бесіди про шкідливі звички та їх наслідки,
Батьківські збори «Відповідальність батьків за здоров'я дітей»
Години психолога «Здоровий спосіб життя - яким я його уявляю», «Палити чи не палити»
Було проведено акцію «16 днів проти насильства». За планом роботи  було створено Інформаційний дайджест «Я – проти насильства».
У навчальному закладі працює  група продовженого дня чисельність по 25 учнів. Розроблено режими роботи, які виконуються вихователем.
Вихователь ГПД працює над створенням умов для повноцінного розвитку особистості молодшого школяра через комплексний системний підхід до організації виховання, навчання, розвиток та збереження здоров’я учнів, проводять розвивальні та спортивні ігри, спостереження за природою під час прогулянок, проводять виховні заходи. У виховній роботі використовували  різноманітні за формою та змістом заходи:  
- години спілкування; виховні години; конкурси; рольові ігри; художні галереї; акції; виставки – конкурси;  усні журнали; вікторини;  інтелектуальні ігри; конференції; дослідження.
   Робота по пізнавальному напрямку здійснюється через проведення різних виховних заходів, бесід, вікторин, диспутів, читання книг, перегляду слайдів, самопідготовку, участь у конкурсах.
Фізкультурно – оздоровчий напрямок в режимі групи продовженого дня складається з таких видів, як фізкультхвилинки  під час самопідготовки, рухливі ігри і розваги на прогулянках .
Для розвитку творчих здібностей дітей в групі відведений вільний час (заняття за інтересами), де використовувалися всі можливості для різностороннього розвитку здібностей і інтересів дітей. Діти у вільний час займалися ліпленням з пластиліну, малювали олівцями і фарбами виготовляли різні вироби з кольорового паперу і природного матеріалу.
Протягом року  проводилися  свята та заходи, тематичні години, бесіди.
Тривалі повітряні тривоги часто не давали можливості реалізувати задумане, але учні брали участь в  заходах і акціях , які відбувались у закладі:
-Тиждень знань безпеки життєдіяльності: проводили вікторини, змагання; 
- Акція по збору смаколиків, засобів першої необхідності для ЗСУ;           
- День козацтва та День захисників і захисниць України;
- День української писемності та мови;
- Акція «Привітай воїна» - збір дитячих малюнків, листів та їх передачі для воїнів ЗСУ;
- Захід пам’яті до 1000 днів від початку повномасштабної війни;
- тиждень безбар’єрності;
-тиждень безпеки дорожнього руху;
- День вишиванки 2025;
-Всесвітній день здоров’я ;
- День єднання…
Важливим аргументом самоорганізації дитини є учнівське самоврядування, яке направляє до пошуку шляхів, оцінок, позицій життєвої активності. Виходячи з таких позицій, у гімназії створено демократичну модель учнівського самоврядування. Його діяльність здійснюється за чітко складеними планами, засідань учнівської ради згідно графіка двічі на тиждень. Роботу учнівського самоврядування координує педагог Лакомська Я. Е.
Діяльність учнівського самоврядування в 2024-2025 н. р. була спрямована на виконання основних завдань сучасної освіти, що зумовлені пріоритетними напрямами реформування школи, визначеними Державною національною програмою «Освіта («Україна ХХІ століття»), Концепцією національно-патріотичного виховання учнівської молоді, Концепцією розвитку загальної середньої освіти, програмою «Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів».
Пріоритетними напрямками діяльності учнівського парламенту були: використання потенціалу краєзнавчої роботи щодо патріотичного виховання учнів гімназії; виховання в учнів громадянських якостей; профілактика й попередження шкідливих звичок та правопорушень серед учнів; формування
соціальної компетентності (відповідальної, вольової поведінки; значення особистості (у шкільному та громадському житті); підвищення ефективності профорієнтаційної роботи через інтеграцію діяльності всіх ланок: навчальної, позакласної та позашкільної роботи, співпраці з батьками, міським центром зайнятості, дитячими та громадськими організаціями, підприємствами громади; вдосконалення методів роботи з активами класів та надання методичної допомоги, передача досвіду організаторської роботи; формування системи життєвих цінностей, створення умов для ефективного формування моральної культури учнів; використання засобів ІКТ.
Представники учнівського самоврядування були активними учасниками
всіх загальношкільних заходів. Члени учнівського самоврядування працювали згідно Статуту, виконували свої обов’язки. .
Виходячи із вище сказаного, вважати виховну роботу у 2024-2025 навчальному році такою, що відповідає плану та реалізації концепції національної школи в педагогічному процесі.
З огляду на ці обставини національно-патріотичне виховання є пріоритетним напрямком у роботі педагогів. Метою національно-патріотичного виховання є сприяння вихованню у молодого покоління почуття патріотизму, формування особистості на засадах духовності, моральності, толерантності, забезпечення створення умов для інтелектуального, культурного та фізичного розвитку, реалізації науково-технічного та творчого потенціалу молодих громадян
Формування громадянина-патріота України, підготовленого до життя, з високою національною свідомістю, виховання громадян, які здатні побудувати громадянське суспільство, в основу якого були б закладені та постійно втілювалися демократія, толерантність та повага до прав людини, набуває сьогодні особливого значення.
Виходячи з цього, основна ідея полягає у мотивації громадянської активності молодого покоління. Найкращою мотивацією до суспільної праці є почуття гордості за свою державу, співпереживання за минуле, співпричетність до творення її сьогодення та майбуття.
Збереження історико-культурних традицій народу, знання героїчного минулого – це основа патріотичного виховання учнівської молоді. Зберігаючи пам'ять про трагічні події своєї країни, людина не допустить, щоб історія повторилась. На сучасному етапі маємо виховати у молоді  пріоритет  загальнолюдських  цінностей  у  духовному  розвитку особистості  на національному підґрунті, допомогти оволодіти теоретичним характером знань та переконань в  усіх  галузях  науки,  моралі,  мистецтва,  релігії,  усвідомлено  вибирати  свої  соціальні переконання.
Педагогічний колектив закладу освіти застосовує різноманітні підходи до виховання учня як особистості, комплексно поєднуючи  всі форми виховання у систему для забезпечення досягнення кінцевої мети – конкурентоспроможного випускника та свідомого громадянина.
Отже, вся наша робота спрямована на виховання молодої людини, яка б уміла вчитися, жити, працювати, була соціально зрілою, а головне – патріотом своєї держави.
РОЗДІЛ ІІІ. ОЦІНКА ПЕДАГОГІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ
Стратегічна ціль: ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ВИКОНАННЯ ДЕРЖАВНИХ СТАНДАРТІВ – ЯКІСТЬ ОСВІТИ. ЗАДОВОЛЕННЯ ОСВІТНІХ ПОТРЕБ                                                   
Головне завдання вчителя – забезпечити рівень навчальних досягнень і розвитку компетентностей на рівні Державних стандартів, безумовне виконання навчальних програм та планів. Основними умовами успішного досягнення базової компетентності учнями закладу освіти ми вважаємо:
Підвищення ефективності уроку як основної можливості діалогу учня та вчителя;
Розвиток системи позаурочних форм освітньої діяльності, зорієнтованих на пошуковий, дослідницький, проблемний характер засвоєння змісту освіти;
Ріст професійної майстерності педагогічних кадрів;
Орієнтацію педагогів на особисті досягнення учнів в освітній взаємодії;
Забезпечення принципів відкритості й комфортності освіти в усіх її аспектах;
Комплексний супровід педагогами освітнього та професійного вибору здобувачів освіти.
Вчителі самостійно розробляють календарно-тематичні плани відповідно до Державних стандартів загальної середньої освіти, навчальної програми (зокрема розробленої на основі модельної), освітньої програми закладу, враховуючи особливості класів. За підсумками навчального року вчителі самостійно або спільно з колегами на засіданнях методичного об’єднання аналізують результативність календарно-тематичного планування, вносять необхідні корективи. У змісті календарно-тематичного планування визначено організаційні форми проведення навчальних занять, види робіт, спрямовані на оволодіння учнями ключовими компетентностями. Учителі самостійно визначають обсяг годин на вивчення навчальної теми, можуть змінювати послідовність вивчення тем у календарно-тематичному плані.
Вчителі використовують види, форми і методи роботи, спрямовані на оволодіння учнями ключовими компетентностями. Використовуються інші організаційні форми роботи, крім класно-урочної. З-поміж навчальних завдань, які пропонуються учням, переважають творчі, проблемні, пошукові, дослідницькі, спрямовані на застосування знань у практичній діяльності.
У змісті домашніх завдань переважають завдання творчого, прикладного, проблемного і пошукового спрямування. Вчителі надають підтримку учням, які потребують індивідуальної освітньої траєкторії. Разом з учнем, батьками вони розробляють індивідуальний план (індивідуальний графік), індивідуальну програму розвитку діяльності для учнів, у якому передбачено консультування, індивідуальну підтримку учнів, визначення часових меж опанування навчального матеріалу, терміни та вимоги до оцінювання. Під час реалізації індивідуальної освітньої траєкторії відстежується індивідуальний прогрес дитини. Для реалізації індивідуальної освітньої траєкторії використовуються також технології дистанційного і змішаного навчання. Відбувається відстеження результативності такої роботи.
Вчителі розробляють та використовують інформаційні освітні ресурси під час проведення навчальних занять або обов’язкових видів роботи для учнів. З розроблених освітніх ресурсів учителі формують власне освітнє портфоліо. Вчителі розробляють або використовують електронні освітні ресурси з метою запровадження технологій дистанційного і змішаного навчання. Розроблені інформаційні ресурси розміщуються на сайті закладу освіти, власних професійних блогах, сайтах професійних спільнот, фахових виданнях.
Вчителі формують суспільні цінності через зміст навчального матеріалу
предметів (курсів). Під час проведення навчальних занять в учнів виховується почуття патріотизму, поваги до державної мови, законів України. Відбувається розвиток в учнів загальнолюдських цінностей, навичок співпраці та командної роботи. Особистим прикладом виховується в учнів толерантне ставлення та взаємоповага.
Вчителі володіють навичками використання комп’ютерних технологій в
освітньому процесі, використовують у своїй роботі інформаційно-комунікаційні технології, які сприяють оволодінню учнями ключовими компетентностями. Під час проведення навчальних занять використовуються медіаресурси, можливості Інтернет - мережі.
Освітній процес  в нашому навчальному закладі забезпечували 12 педагогічних працівників, з них : 
1  –  мають педагогічне звання  «учитель-методист»;
4  –  педагогічне звання  «старший учитель»;
6   –  мають кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії»;
2  –  кваліфікаційну категорію «спеціаліст першої категорії»;
3 –  кваліфікаційну категорію «спеціаліст другої категорії»;
1  – кваліфікаційну категорію «спеціаліст»; 
Протягом навчального року проводилась заходи по  атестації педагогічних працівників згідно окремого плану:  проатестовано 7 педагогів. З них:
2 присвоєно кваліфікаційну категорію «спеціаліст другої категорії»,
1 підтверджено кваліфікаційну категорію «спеціаліст першої категорії»,
4 підтверджено кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії»,
1 підтверджено педагогічне звання «учитель методист»,
2 підтверджено педагогічне звання «старший учитель».
За навчальний рік було проведено згідно плану такі педагогічні ради:
Організований початок 2024/2025 навчального року. Установча педагогічна рада «Нові горизонти в освіті: стратегії та цілі педагогічного колективу на 2024/2025 навчальний рік» (серпень 2024)
«Урок як засіб розвитку творчої особистості вчителя та учня як основа формування ключових компетентностей школярів» (жовтень 2024).
«Педагогіка партнерства – ключовий компонент формули успішного закладу» (січень 2024).
«Медіаграмотність в епоху штучного інтелекту: інтеграція інструментів і методів штучного інтелекту в сучасні педагогічні підходи» (березень 2024)
«Досягнення та проблеми 2024/2025 навчального року: вектори розвитку на наступний рік».(травень 2024)
Робота педагогічного колективу була  спрямована на обґрунтування таких питань:
Впровадження  Нової української школи та підготовка до переходу в базову освіту.
Здійснення імплементації Закону України «Про освіту» як ядра реформи в освіті.
Особливості мотивації навчальної діяльності школярів різного віку.
Методи мотивації і стимулювання діяльності учнів.  
Педагогічна творчість: її стимули і можливості.
Спрямування освітньої та  методичної роботи школи на  вивчення і творче впровадження педагогічної проблеми: «Створення інноваційного освітнього середовища шляхом впровадження в практику роботи закладу нових прогресивних технологій навчання» при переході основної школи на концепцію «Нової української школи» і тому велика увага була приділена саме формам і методам роботи і дітьми в 5-7-х класах. Всі заходи були направлені на вироблення навичок педагогів оцінювати на перспективу.
З цією  метою  розглядались особливості мотивації навчальної діяльності школярів та забезпечення якості освітнього процесу, формування ключових компетентностей, які сприяють всебічному розвитку особистості учнів для дотримання принципів «Нової української школи». Особлива увага направлена на посилення відповідальності кожного вчителя за якість освітнього процесу, об'єктивність оцінювання навчальних досягнень учнів, опрацювання  критерії оцінювання освітніх та виховних процесів закладу  задля формування  внутрішньої системи забезпечення якості освіти. А саме:
Забезпечення реалізації політики академічної доброчесності в освітній процес.
Налагодження системи роз’яснювальної роботи з батьками щодо особливостей оцінювання результатів навчання та процесу їх досягнення.
Продовження  системної роботи колективу щодо забезпечення наступності в навчанні між дошкільною і початковою, початковою і базовою школою.
Продовження  системної роботи в інклюзивних класах із дітьми з  особливими освітніми потребами на шляху до забезпечення рівного доступу до якісної освіти, забезпечити освітній простір вільний від дискримінації та насильства.
Протягом 2024-2025 навчального року  адміністрація та  колектив закладу приділяли значну увагу  впровадженню концепції  Нової української школи у 5-7-х класах та роботі за новим  Державним стандартом базової загальної середньої  освіти. Питання  по вивченню компетентнісного  підходу,  вибору модельних програм  щодо  кожної освітньої  галузі, вибору  підручників,  які відповідають  цим модельним  програмам обговорювались на педагогічних консиліумах.
Стратегічна ціль: МЕТОДИЧНА РОБОТА  І КАДРОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ
Якість освітнього процесу закладу освіти, його результати значною мірою залежать від учителя, його теоретичної підготовки, педагогічної та методичної майстерності.
У школі функціонувало  методичне об’єднання «Пошук», яке поєднує : вчителів початкових класів, вчителів іноземних мов, вчителів гуманітарного циклу, вчителів інформатики, вчителів природничих наук, вчителів фізики та математики, асистентів-вчителів, художньо-естетичного циклу. Методичне об’єднання працювало за своїми планами та за встановленими графіками. Всі заплановані методичні заходи були проведені.
Аналіз роботи свідчить, що в 2024-2025 навчальному році методична робота була спрямована на підвищення науково-теоретичного та методичного рівня викладання навчальних предметів, посилення уваги до виховної та розвивальної функції навчання, до пошуку його ефективних форм і методів. Приділялась увага розвитку творчого потенціалу учнів на уроках і в позаурочний час .
В гімназії визначена чітка структура методичної роботи, яка складається із взаємопов’язаних та взаємодіючих елементів: педагогічна рада, яка визначає основні напрямки і завдання, конкретні форми роботи педагогічного колективу та приймає рішення з основних питань діяльності гімназії; науково-методична рада.
Протягом року відбулися  такі методичні заходи:
Настановча методична рада «Фахова компетентність учителя – важлива умова впровадження нових Державнихстандартів».
Семінар – практикум «Роль класного керівника та вчителя-предметника у формуванні успішності учнів».
Педагогічний вернісаж ідей «Від творчості педагога – до творчості учня», творчий звіт вчителів, що атестуються.
Майстер-клас «Використання електронних освітніх ресурсів нового покоління в освітньому процесі».
Підсумок роботи педагогічного колективу над методичною проблемою.
Найважливішою індивідуальною формою науково-методичної роботи є самоосвіта педагогів. До найважливіших завдань самостійної роботи учителів відносились: вивчення нових програм і підручників, аналіз їхніх дидактичних та методичних особливостей; самостійне засвоєння нових технологій навчально-виховного процесу; оволодіння методологією і методикою педагогічного дослідження; активна участь у роботі науково-методичних семінарів, різних творчих груп; систематичне вивчення передового педагогічного досвіду.
       Одним із важливих видів самостійної діяльності педагогів була їхня індивідуальна робота над науково-методичною темою. У процесі індивідуальної роботи над науково-методичною темою вчителі вивчали джерела науково-методичної інформації, досвід педагогів-новаторів, аналізували власну педагогічну діяльність з метою подолання недоліків у ній або удосконалення сильних сторін діяльності, теоретичного узагальнення й осмислення власного досвіду. 
       У 2024/2025 навчальному році були атестовані 6 педагогів та вихователь. З них:
На відповідність раніше встановленій кваліфікаційній категорії «спеціаліст першої категорії»: Лебідь М.Г.
на відповідність раніше встановленій категорії «Вища» та асистент вчителя: Адаменко С.В.;
на відповідність раніше встановленій категорії «Вища» та звання «Старший учитель»: Гордієнко К.А., Гурженко О.Л.;
на відповідність раніше встановленій категорії «Вища» та звання «Методист»: Людвиченко Л.І.;
на встановлення  кваліфікаційній категорії «спеціаліст другої  категорії»: Галицька Н.М, Давиденко Л.В.
Під час атестації було вивчено досвід роботи вчителів шляхом відвідування уроків, проведення співбесід, відвідування відкритих уроків та виховних заходів. Загалом атестація пройшла в діловій доброзичливій атмосфері.
   В  календарних  планах,  в  основному,  дотримано  норми  і  строки  проведення  ТО,  КР,  ЛР,  ПР,  РЗМ,   екскурсій.  Тематичне  оцінювання  проводиться  у  різних  формах.  Систематично  контролюється  стан  ведення  класних  журналів,  робляться  відповідні  зауваження  та  пропозиції
         В  2024-2025 н.р. гімназія продовжувала працювати в очному форматі  навчання з елементами дистанційної форми. Вчителі закладу під час дистанційного навчання організовували навчання за допомогою дистанційних технологій, використовуючи ViberGoogle Meet, освітню платформу Human. Відповідно до розкладу здобувачі освіти отримували завдання, рекомендації щодо вивчення теми, відео-уроки, синхронно працювали з вчителями в Google Meet. Виконані завдання учні фотографували та відправляли на перевірку вчителю чи проходили тестування синхронно за допомогою інтернет-сайтів. Під час проведення уроків вчителями школи активно застосовувалися різноманітні онлайн-сервіси та платформи з метою забезпечення якісного освітнього процесу, а саме Всеукраїнська школа онлайн, сервіси-Google, «Всеосвіта», «На Урок», «Classtime», «Learning Apps», «Ilearn», «Kahoot», «Padlet», «Youtube».   У разі частих повітряних сигналів тривоги, перебоїв із енергопостачанням вчителі організовували освітній процес із застосуванням технологій дистанційного навчання в асинхронному режимі. Як правило розміщували посилання на цифрові ресурси, конспекти уроків, пам’ятки, відео- та аудіо-записи, електронні публікації для самоопрацювання учнями у бажаний та зручний для них час. З метою налагодження комунікації між учасниками освітнього процесу та якісного оцінювання навчальних досягнень учнів під час освітнього процесі із застосуванням технологій дистанційного навчання протягом навчального року вчителями вівся електронний журнал/щоденник.
Педагоги гімназії особливу увагу приділяють підвищенню результативності уроку, забезпеченню усвідомлення здобувачами освіти необхідності отримання знань, системності знань здобувачів освіти, виробленню на заняттях практичних і пізнавальних умінь, здійсненню самостійної роботи та організації виконання домашніх завдань, здатності до самоорганізації, саморозвитку, розвитку обдарованості здобувачів освіти.
       Значна частина  питань організації ефективної роботи  знайшли своє відображення в рішеннях педагогічних рад, наказах та відповідних управлінських рішеннях і заходах, які позитивно і динамічно впливали на  якість організації освітнього простору нашої школи. На жаль, є питання, які через існуючі обмеження та відповідно безпекових ситуацій не знайшли свого ще рішення, для цього буде висунуто ряд спеціальних завдань перед педагогічним колективом на перспективу.
В 2025-2026 навчальному році педагогічний колектив буде продовжувати працювати над науково-методичною проблемою «Створення інноваційного освітнього середовища шляхом впровадження в практику роботи закладу нових прогресивних технологій навчання».
Мета і завдання педагогічного колективу:
побудова системи методичної роботи, що забезпечувала б розвиток творчо-пошукової діяльності у закладі;
сформувати особисту потребу та психологічну готовність педагогів до підвищення професійної компетентності та роботи над єдиною науково-методичною проблемою гімназії;
створення умов для розвитку особистості педагогів і нової генерації сучасних учнів засобами інноваційних технологій на уроках та в позаурочній діяльності в атмосфері співробітництва і конструктивної взаємодії «вчитель – учень, вчитель-учень-батьки»;
опанування педагогічним колективом новітніми технологіями та створення інноваційного освітнього простору для формування високо культурної, високо освіченої особистості.
дослідження рівня професійної майстерності; потреб та інтересів педагогічного колективу;
інтенсивні пошуки нових тенденцій у впровадженні інноваційних
технологій в освітній процес закладу освіти як важливого засобу розвитку особистості учнів і педагогів;
психологічне, організаційне, науково-методичне й матеріально-технічне забезпечення умов переходу до реалізації нової науково-методичної проблеми;
створення умов для самореалізації та самовдосконалення особистості як педагога, так і здобувача освіти;
трансформація інноваційних технологій, перспективного педагогічного досвіду в практичну діяльність.
Стратегічна ціль: ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ
Так як реформування в освіті вимагає від учителя великої перебудови, навчання, тому Постанова Кабінету Міністрів України №800 вимагає від вчителя постійного навчання і розвитку, пошуку різних форм і методів, тут на заміну приходять альтернативні форми-онлайн. Це передбачає звітування педагогів про форми, методи і теми обрані для навчання, тому протягом року проведені  педагогічні ради по затвердженню планів та результатів  самоосвітньої діяльності педагогічних працівників.
Відповідно до частини другої статті 54 та 59 Закону України «Про освіту» педагогічні працівники  зобов’язані постійно підвищувати свій професійний і загальнокультурний рівні та педагогічну майстерність. Але такий обов’язок урівноважується  правом  педагогічних працівників, визначеним у частині першій цієї статті, на вільний вибір освітніх програм, форм навчання, закладів освіти, установ і організацій, інших суб’єктів освітньої діяльності, що здійснюють підвищення кваліфікації.
Педагогічні працівники для самоосвітньої діяльності обирають  на 2025 рік онлайн-курси, вебінари, онлайн-конференції та семінари. Так як досвід роботи педагогів за ці року вже набутий, тому не було недостатності у годинах самоосвіти. 
Стратегічна ціль:  РЕАЛІЗАЦІЯ КОНЦЕПЦІЇ НУШ
Робота педагогічного колективу була спрямована на забезпечення виконання навчальних програм і вимог Державних стандартів освіти. Заклад на якісному рівні задовольняє запити учасників освітнього процесу, про що свідчать опитування учасників освітнього процесу. Якісний показник визначається за відсотком учнів, які мають достатній та високий рівні навчання.
Головний колегіальний орган – педагогічна рада – працювала протягом навчального року над питанням забезпечення внутрішньої системи якості освіти. На засіданнях педради розглядалися питання розбудови внутрішньої системи забезпечення якості освіти, вдосконалення, ефективної діяльності закладу освіти. Освіта це не лише оцінки. Це і створене освітнє середовище, і оцінювання учнів на основі чітких критеріїв, педагогічна діяльність працівників, управлінські процеси.
Педагогічний колектив втілює Концепцію нової української школи з 2018 року. Цього року маємо четвертих випускників Нової української школи, які отримали свідоцтва за чотири роки навчання в початковій школі.   З  2022 року стартує новий етап  впровадження НУШ у базовій школі. Створено відповідне освітнє середовище в 1-4 класах НУШ.  Придбано дидактичні матеріали, парти,  ноутбуки, принтери. Вчителі, які працюють в 1-4, 5-7 класах, будуть працювати у 8 класі та адміністрація закладу  пройшли відповідну професійну підготовку. На даний час ведеться ґрунтовна робота щодо підготовки впровадження Державного стандарту у 5-8 класах.  Питання щодо результатів роботи початкової школи за новими освітніми стандартами розглядалося на нарадах при директору, засіданнях педагогічної ради. Впроваджується формувальне оцінювання навчальних досягнень здобувачів знань.
Основними умовами успішного досягнення базової компетентності учнями закладу освіти ми вважаємо: підвищення ефективності уроку як основної можливості діалогу учня та вчителя; розвиток системи позаурочних форм освітньої діяльності, зорієнтованих на пошуковий, дослідницький, проблемний характер засвоєння змісту освіти; ріст професійної майстерності педагогічних кадрів; орієнтацію педагогів на особисті досягнення учнів в освітній взаємодії; забезпечення принципів відкритості й комфортності освіти в усіх її аспектах; комплексний супровід педагогами освітнього та професійного вибору школярів.
Протягом навчального року педагогічний колектив працював над  створенням єдиного інформаційно-освітнього простору, що дозволяє організувати ефективне дистанційне навчання, застосовувати в освітньому процесі нові ІКТ, здійснювати збір та обробку даних. В цей період вчителями і учнями зроблено значний крок вперед щодо дистанційної взаємодії через повномасштабну війну.
Стратегічна ціль: Налагодження співпраці з учнями, їх батьками, працівниками закладу освіти
Педагоги ведуть із учнями та їхніми батьками постійний конструктивний діалог. Вчасно і кваліфіковано реагують на соціальні, емоційні, когнітивні та фізичні потреби учнів. Прислухаються до учнів та проявляють доброзичливість, інтерес і повагу до кожного учня. Своєю власною поведінкою моделюють та підтримують просоціальну поведінку. Педагоги сприяють розвиткові демократичних цінностей та громадянських компетентностей учнів, залучаючи їх до прийняття рішень щодо питань, які їх безпосередньо стосуються. Педагоги спонукають учнів висловлювати власну думку, а використовуючи особистісно орієнтований підхід у навчанні, підтримують розвиток відповідальності, самостійності та самоконтролю учнів.
Педагоги знаходяться в постійній комунікації з батьками учнів. Комунікація здійснюється у різних формах. Вчителі намагаються отримати зворотний зв’язок від батьків з метою забезпечення постійного прогресу учнів в оволодінні ключовими компетентностями.
Між педагогами сформовані та підтримуються партнерські взаємини. Вони постійно співпрацюють, діляться знаннями, використовують взаємовідвідування навчальних занять з метою покращення якості викладання. Проблеми, які виникають, систематично вирішуються, командна співпраця є ефективною.
Стратегічна ціль: РЕАЛІЗАЦІЯ ЗАВДАНЬ ПедагогічнОГО колективУ на 2025-2026 н. р.
2025/2026 навчальний рік є особливим з точки зору ведення виховної роботи через соціально-політичну та економічну кризу в Україні. В контексті нових викликів, що постали перед країною, необхідно переглянути практику виховної роботи та захисту дітей у навчальному закладі.
Керуючись Законом України «Про повну загальну середню освіту», Програмою «Основні орієнтири виховання учнів 1-11-х класів загальноосвітніх навчальних закладів України», Концепції національно-патріотичного виховання та Програмами в галузі освіти, де визначені завдання загальної середньої освіти, наша гімназія головну увагу у виховній роботі акцентує на вихованні громадянина – патріота своєї Батьківщини, готового до подальшої освіти і трудової діяльності, з вільними політичними і світоглядними переконаннями, з свідомим ставленням до обов’язків; на формуванні особистості учня; вихованні поваги до національних цінностей нашого народу; вироблення навичок здорового способу життя; готовності до подальшої соціалізації.
Пріоритетними в роботі педагогічних працівників із означеної проблеми залишаються:
упровадження просвітницької діяльності, спрямованої на формування негативного ставлення до протиправних діянь, проведення тижнів правових знань;
використання інтерактивних педагогічних технологій, зокрема ділові та рольові ігри, моделювання життєвих ситуацій, суспільних процесів та процедур, дискусії, робота в малих групах на уроках правознавства та в позакласній діяльності;
впровадження дієвого шкільного самоврядування в освітній процес;
ужиття заходів, спрямованих на підвищення моральності в суспільстві, правової культури громадян, утвердження здорового способу життя;
запобігання проявам екстремізму, расової та релігійної та національної нетерпимості;
впровадження нових педагогічних комунікацій між усіма учасниками освітнього процесу;
перетворення навчальних закладів на зразок демократичного правового простору та позитивного мікроклімату тощо.
Педагогічним працівникам необхідно забезпечити неухильне виконання спільного наказу Державного комітету України у справах сім’ї та молоді, Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства освіти і науки України та Міністерства охорони здоров’я України «Про затвердження Порядку розгляду звернень та повідомлень з приводу жорстокого поводження з дітьми або реальної загрози його вчинення».
Велику увагу необхідно приділяти учням, які виховуються у сім’ях, що опинились у складних життєвих обставинах, внутрішньо переміщеним родинам  з метою попередження безпритульності й бездоглядності, насильства над неповнолітніми, підліткової злочинності та правопорушень, запобігання торгівлі дітьми. Педагогічному колективу необхідно здійснювати:
внутрішній облік дітей, які потребують посиленої уваги з боку педагогічного працівника, соціального педагога;
інформувати службу у справах дітей;
здійснювати психолого-педагогічний супровід таких дітей;
контролювати відвідування ними навчальних занять та якість навчання;
активно залучати до громадської та гурткової роботи тощо.
Особливої ваги набуває питання патріотичного виховання учнів, особливо необхідно посилити національно-патріотичний характер навчання та виховання, передбачивши використання у виховній роботі з учнями кращих традицій та звичаїв українського народу.                                                                        
Передбачено проведення заходів з патріотичного виховання учнів, виховання шанобливого ставлення до пам’яті про Перемогу і ветеранів Великої Вітчизняної війни, Героїв України та ветеранів російсько-української війни та, шанування учнями військової історії та підняття престижу Збройних сил і військової служби, оголошення хвилини мовчання.
Важливим завданням є підготовка старшокласників до дорослого життя. Відродити в народні звичаї, котрі становлять серцевину сімейно-побутової культури і мають потужний виховний потенціал, – одне з найважливіших і невідкладних завдань педагогів. Важливе значення матиме живе спілкування з батьками учнів, які бережуть сімейні традиції, шанують далеких предків, рід, сім’ю, історію українського народу, рідного краю.
У роботі з даного питання педагогам необхідно звертатися до проекту Концепції сімейного виховання дітей і молоді в системі освіти України «Щаслива родина», що містить основні положення, які стосуються підготовки молоді до щасливого подружнього життя та формування відповідального батьківства.
Роботу з батьками необхідно будувати так, щоб батьки відчували свою визначальну роль у справах учнівського та педагогічного колективів.
Перед колективом  поставлено  такі виховні завдання:
1. Продовжувати роботу над проблемною темою: «Нові професійні ролі і завдання сучасного вчителя при створенні умов для розвитку ключових компетентностей здобувачів освіти через розвиток навичок критичного мислення, креативності, комунікації та роботи в команді».
2. Впроваджувати  в  освітній  процес  інноваційні  технології,  продовжувати  роботу  над  проектними  технологіями.    
3. Впроваджувати  сучасні   методи навчання і виховання у педагогічну практику на основі соціалізації, в контексті подій, що постали перед країною.
4. Створювати умови для постійного професійного вдосконалення педагогічних працівників, підвищення їх майстерності, вивчення та впровадження в навчально-виховний процес кращого  педагогічного досвіду .
5. Продовжувати роботу з питань виховання громадської свідомості учнів, патріотизму, національних традицій моралі, поваги до державних символів України.
Активізувати роботу шкільного самоврядування шляхом залучення учнів до управління закладом, проведення лінійок, активно залучати учнів до участі у позаурочному житті.
Забезпечити безумовне виконання всіх норм законодавства із захисту дітей пільгових категорій та інших учасників освітнього процесу.
Продовжувати профілактичну роботу з правового виховання.
Впроваджувати в освітній процес Концепцію національно-патріотичного виховання.
Активізувати роботу серед учнівського колективу з протидії булінгу на насилля.
Психологічна допомога учасникам освітнього процесу  у воєнний період
У результаті військової інтервенції російської федерації до України, постало гостре питання стану психологічного здоров'я здобувачів освіти та їхніх батьків, що впливає на освітній процес.
              Одним із головних завдань закладу є повсякденна психологічна допомога та емоційна підтримка учасників освітнього процесу.
              Саме тому важливим  було питання підвищення компетентності педагогічних працівників у напрямі надання емоційної підтримки здобувачам освіти. Значна кількість педагогів нашого закладу пройшли навчання за програмою «Безпечний простір» у 2024-2025 роках у рамках проекту «SAFE SPASE – невідкладна психосоціальна підтримка для учнів та шкільних вчителів», за програмою «СЕН «Зерна»: розвиток соціально-емоційних навичок та підтримка благополуччя дітей і педагогів» у 2025-2026 роках.       
              На жаль, в нашому закладі нема практичного психолога. Класні керівники беруть на себе обов’язок підтримувати психологічне здоров’я здобувачів освіти під час повітряних тривог.
РОЗДІЛ ІVУПРАВЛІНСЬКІ ПРОЦЕСИ ЗАКЛАДУ ОСВІТИ
Стратегічна ціль: РЕАЛІЗАЦІЯ стратегії розвитку ЗАКЛАДУ ОСВІТИ, моніторинг виконання поставлених завдань
Заклад освіти має чітко сформульовану, зрозумілу та реалістичну стратегію розвитку. Стратегія визначає місію, візію та цілі діяльності закладу освіти, умови, необхідні для їх досягнення, пріоритети та кроки, які керівництво та педагоги здійснюють для досягнення визначених цілей відповідно до принципів освіти та підготовки учнів до майбутнього життя. Стратегія розвитку реалізується у відповідних часових проміжках.
Заклад освіти має реалістичний річний план роботи. У річному плані чітко сформульовано: цілі (короткострокові), завдання та заходи для їх виконання з урахуванням конкретних умов діяльності. Здійснюється аналіз виконання плану за попередній навчальний рік. До його розроблення залучаються усі учасники освітнього процесу. Всі компоненти річного плану є вимірюваними. Річний план роботи схвалено педагогічною радою закладу освіти та оприлюднено.
Заклад освіти здійснює щорічне самооцінювання освітньої діяльності через вивчення і оцінювання функціонування внутрішньої системи. За результатами самооцінювання готуються висновки та визначаються напрями поліпшення якості освітньої діяльності. Результати самооцінювання висвітлюються у звіті про освітню діяльність закладу освіти та річному звіті директора за підсумками навчального року. Висновки, отримані за результатами самооцінювання, використовуються у плануванні роботи закладу освіти на наступний навчальний рік.
Протягом  2024-2025 н. р. у закладі освіти проводилося анонімне анкетування з використанням Google-форм.
Серед педагогічних працівників у анкетуванні взяли участь 12 осіб.
92,6 % вчителів зазначили, що у закладі освіти створені належні умови для постійного підвищення кваліфікації педагогів, їх чергової та позачергової атестації, добровільної сертифікації, 7,4% (2 педагогів) відповіли, що переважно ні.
100 % педагогів зазначили, що у закладі немає жодних перешкод для професійного розвитку
92,6% педагогів задоволені освітнім середовищем та умовами праці у закладі, 7,2% (2 вчителі) – незадоволені.
100% педагогів відповіли, що в цілому психологічний клімат в закладі сприяє співпраці педагогів
12 педагогів, що брали участь в анкетуванні вважають, що керівництво закладу відкрите до спілкування, вони можуть вільно висловлювати свою точку зору, навіть якщо вона не співпадає з думкою керівництва
Щодо результатів анкетування учнів, то:
89% здобувачів освіти зазначили, що їм подобається перебування у школі, 11% відповіли, що не дуже.
90% зазначили, що їм комфортно у закладі освіти, 10% відповіли, що не дуже комфортно.
100% здобувачів освіти стверджують, що вони почувають себе безпечно у закладі освіти.
94,4 % учнів зауважили, що не відчувають булінгу у закладі освіти, 5,6 % відповіли щодо них були поодинокі випадки булінгу та цькування.
99% учнів відповіли, що керівництво закладу розглядає їхні звернення,
1 % зазначили, що їм невідомо про можливість звернення.
У анкетуванні батьків взяло участь 43 особи.
90,6 % батьків зазначили, що їхня дитина охоче відвідує заклад освіти, 9,4% батьків відповіли, що неохоче.
100 % зазначили в анкетуванні, що їм вдається поспілкуватися з керівництвом закладу та досягти взаєморозуміння
38 з опитаних батьків задоволені організацією освітнього процесу в школі, 5 батьків переважно незадоволені.
96,8% батьків вважають, що учителі справедливо оцінюють навчальні досягнення їхньої дитини, 3,2% вважають, що інколи оцінювання несправедливе.
89,8% батьків задоволені харчуванням дитини у закладі освіти, 10,2% - не задоволені.
95,5% батьків у анкетуванні зазначили, що їхні права як учасників освітнього процесу не порушуються, 4,5% відповіли, що інколи порушуються, але вирішуються.
Адміністрація закладу освіти постійно вивчає потреби учнів та працівників закладу, готує і доводить до відома засновника запити для задоволення потреб закладу освіти та відстежує їх реалізацію. Адміністрація враховує, наскільки матеріально-технічне та фінансове забезпечення сприяє або зменшує можливості для досягнення цілей, які закладено у стратегії розвитку. Заклад освіти надає засновнику об’єктивну та актуальну інформацію щодо своїх потреб. Адміністрація закладу освіти систематично оцінює стан матеріальних умов для навчання. Відповідно до стратегії розвитку та у співпраці з засновником заклад освіти підтримує таки й стан матеріальних умов, який забезпечує доступ до освіти кожному учневі відповідно до його індивідуальних освітніх потреб.
Стратегічна ціль: ДОВІРА ДО ДІЯЛЬНОСТІ ЗАКЛАДУ ОСВІТИ
Управлінська діяльність спрямована на забезпечення якості освіти на рівні Державних стандартів. В закладі постійно відбувається моніторинг поставлених цілей даною стратегією. Формуються відносини довіри, прозорості, відкритості завдяки роботі сайту закладу освіти, офіційної Facebook-сторінки закладу освіти. Здійснюється ефективна кадрова політика, до викладацької діяльності залучені лише фахівці, які постійно підвищують свій професійний рівень. Використовуються онлайн-платформи для професійного самовдосконалення.
Педагоги залучаються до виставок передового педагогічного досвіду.
Здійснюється стимулювання професійної майстерності вчителів  відповідно до Положення про матеріальне стимулювання педагогічних працівників. Управлінські рішення приймаються на основі конструктивної співпраці, враховуються пропозиції учасників освітнього процесу.
Як директор закладу освіти у роботі з працівниками дотримуються партнерського стилю керівництва. Проблеми обговорюються й виробляються різні варіанти рішення, з них обирається найбільш оптимальний, затверджується і в подальшому здійснюється. Основними формами спілкування є наради, індивідуальні бесіди, інформування. Моніторинг здійснюється не заради пошуку винних, а заради позитивного кінцевого результату. На моє переконання, завдяки такому стилю керівництва у закладі освіти залишається мінімум агресивності, наявне творче вирішення справ; переважають такі методи керівництва як порада, особистий приклад, похвала; ставлення до людей – шанобливе, вимогливість поєднується із справедливістю, спілкування ввічливе, поважливе, рідко з наказом. У зв'язку з цим я надаю колегам більше самостійності, відповідно їхній кваліфікації і характеру роботи, створюю необхідні умови для самореалізації. У кожному зі своїх підлеглих бачу, насамперед, особистість у всьому розмаїтті її людських якостей і властивостей.
Ще однією з важливих складових управлінського процесу є безумовне виконання вимог статті 30 Закону України «Про освіту», яка визначає перелік обов’язкової інформації, яку заклад має оприлюднювати. У нашому навчальному закладі створений та активно функціонує офіційний сайт, де є відкритий доступ до вищезгаданої публічної інформації, що знаходиться у рубриці «Прозорість та інформаційна відкритість закладу освіти». Сайт закладу постійно оновлюється, висвітлює події, які відбуваються у житті школи, є одним із інструментів організації дистанційного навчання. Шкільне життя навчального закладу висвітлюється також на офіційній Facebook-сторінці закладу, що є більш популярною серед учнів та батьків.
Стратегічна ціль: Організація фінансово-господарської діяльності. Зміцнення матеріально-технічної бази закладу
Право на якісну освіту в безпечних і нешкідливих умовах може бути реалізоване виключно за умови достатнього фінансування освіти та ефективного використання цих коштів. Наша гімназія не має відокремленої бухгалтерії, фінансується відділом освіти Іванківської селищної ради.                       
  Основними джерелами фінансування школи були:
державна субвенція;
місцевий бюджет;
позабюджетні кошти.
У повному обсязі  забезпечується заробітна плата працівників закладу, виплата оздоровчих та винагороди згідно ст. 57 ЗУ «Про освіту» у розмірі 100%.
  Детальніший звіт про фінансово-господарську діяльність навчального закладу за 2024 рік подаю у звіті.
АНАЛІЗ ФІНАНСУВАННЯ ОЛИВСЬКОЇГІМНАЗІЇ ЗА 2024 РІК
Заробітна плата
Енергоносії
Харчування
Інші видатки
Всього
4158607,72
971512,62
221120,40
195903,07
5547143,81

ВИДАТКИ НА УТРИМАННЯ ШКОЛИ ЗА 2024 РІК
Назва закладу
Кількість дітей
Фактичні видатки за 2024 рік грн.
Вартість утримання 1 учня, грн..
Оливська гімназія
58
5547143,81
95640,41
Протягом 2024-2025 навчального року для організації освітнього простору закладу освіти, покращення матеріально-технічного забезпечення, дотримання безпекових рекомендацій періоду воєнного стану було здійснено:
поточний ремонт приміщення, яке використовується під найпростіше укриття,
поточний ремонт приміщення закладу освіти,
поточний ремонт харчоблока,
утеплено теплотрасу.
Основні концептуальні  завдання розвитку закладу на 2025-2026 навчальний  рік:
1.  Формування безпечного освітнього простору навчального закладу для всіх учасників освітнього процесу, створення безпечних умов для здобуття освіти,  її доступності та якості (відповідно вимог та рекомендацій воєнного стану та безпекової ситуації).
2.   Створення умов для максимальної реалізації можливостей  очного та змішаного навчання для учнів нашої школи.   
3.  Забезпечення якості надання освітніх послуг на дошкільному, початковому, базовому навчанню, відповідно до державних стандартів.
4. Формування цінностей і компетенцій необхідних для самореалізації здобувачів освіти, якостей успішної людини творця свого майбутнього.
5. Виховання відповідальних громадян, які здатні до свідомого суспільного вибору.  Патріотичне, громадянське виховання. 
6. Організація якісного освітнього простору для дистанційного навчання.
7. Розвиток у здобувачів освіти пізнавальних інтересів і здібностей, потреб глибокого і творчого оволодіння знаннями, розвиток критичного мислення та емоційного інтелекту, навчання самостійного набуття знань, прагнення і мотивації постійно навчатись протягом усього життя.
 8. Розвиток матеріально технічної бази та покращення умов освітньої діяльності навчального закладу (відповідно фінансових можливостей, умов та особливостей воєнного стану).
 9. Організація різнорівневої взаємодії та  співпраці всіх учасників освітнього процесу в боротьбі нашої країни проти російської агресії.
Пріоритетними напрямками роботи закладу освіти на 2025-2026 н. р. повинні стати:
Оновлення змісту освіти;
Професійний розвиток педагогів;
Орієнтація на потреби учнів;
Сучасне освітнє середовище;
Педагогіка партнерства;
Наскрізний процес виховання;
Ефективне управління.
 Стратегічна ціль: ПАРТНЕРСТВО В ОСВІТІ. РОЗБУДОВА ГРОМАДСЬКО-АКТИВНОГО ЗАКЛАДУ ОСВІТИ
З метою впровадження в життя закладу освіти державно-громадської моделі управлін­ня у закладі залучаються до  управління такі органи: загальношкільна конференція; рада профілактики правопорушень;  батьківський актив; адміністрація закладу освіти; педагогічна рада; профспілковий комітет; органи учнівського самоврядування.
Державно-громадське управління в освітньому закладі базується на принципах: демократичності; прозорості управлінських рішень; колегіальності; делегуванні повноважень; громадського обговорення важливих питань життя школи; звітності директора перед шкільною громадою та засновником.
Адміністрація закладу в партнерстві з органами місцевого самоврядування спрямовує свою діяльність на пошук ресурсів для розвитку закладу освіти, на вирішення проблем в межах їх повноважень. Вчителі закладу освіти  беруть участь у роботі органів місцевого самоврядування, громадському житті.
Таким чином, планові заходи у 2024-2025 н. р. були реалізовані в повній мірі. Під час війни ми всі розуміємо, що проблемою для учнів є дистанційне навчання через недостатній рівень мотивації, самоорганізації, соціалізації, спілкування з однолітками. Діти скучили за живим спілкуванням! Очне навчання — це в першу чергу емоційний інтелект.
Ми також розуміємо, що найголовніше зараз – це є безпека учнів!
Дякую учням, батькам за розуміння, підтримку, здорову критику.
Дякую педагогам, які просто розривалися у своїх розкладах,  формах навчання, але наповну викладалися на уроках заради майбутнього наших дітей, заради нашого з вами майбутнього!
Висловлюю щиру подяку за співпрацю: учням – за бажання вчитися, учителям — за творчість, за любов до своєї професії; батькам — за допомогу, розуміння, підтримку і сподіваюсь на подальшу плідну співпрацю; технічному персоналу за їх щоденну працю, за чистоту в навчальному закладі та на території школи. Я вірю в наш навчальний заклад, захоплююся його талановитими особистостями: учнями, вчителями, випускниками, які примножують справу закладу освіти.
Вірю у швидку перемогу, без повітряних тривог, без блекаутів, без війни.



Немає коментарів:

Дописати коментар