пʼятниця, 14 березня 2025 р.

              «Просто перенеси пакунок — заплатимо 3000 $. Ти ж не слабак?» 

Дедалі частіше ми бачимо випадки, коли російські спецслужби вербують українських підлітків через інтернет. Обіцяють легкі гроші, «дорослі» завдання й «важливу місію», а потім дистанційно підривають своїх агентів.  

Нещодавній вибух в Івано-Франківську, де один завербований ворогом підліток загинув, а інший утратив ноги, показав: ми мусимо діяти на випередження❗️

Щоб допомогти батькам і вчителям захистити молодь, Голоси дітей розпочинають серію навчальних дописів про вербування підлітків і те, як вберегти їх від можливого впливу.  

У першому пості психологи Олена Лісова та Сергій Михайлик пояснюють: 
🔹 Як захистити дитину від подібного сценарію?  
🔹 Звідки найчастіше походить загроза? 
🔹 І які червоні прапорці свідчать, що підліток потрапив під небезпечний вплив? 

У наступному дописі розглянемо юридичну сторону цієї проблеми: що робити, якщо вашу дитину намагаються втягнути в злочин, і яка може бути кримінальна відповідальність. 

Якщо ж ви помічаєте тривожні зміни в поведінці дитини, звертайтеся по консультацію до наших спеціалістів: 
📞 0800 210 106 (безоплатно)






Булінг стоп! Ні - булінгу! Ми команда!

Одні люди високі, інші – невисокі. Одні стрункі, інші – повні. Усі люди різняться між собою. Люди звертають увагу на відмінності, але це не означає, що хтось є кращим за інших. Хоча в історії були випадки, коли люди лише через колір шкіри чи соціальне походження принижували інших людей, вважали їх гіршими за себе. Від людини залежить, чого у світі стане більше — добра чи зла, як вона ставитиметься до інших добре чи погано.Нам подобається, коли нас люблять, поводяться з нами чемно, звертаються до нас на ім’я, особливо на лагідне. Щоб жити в світі, людям треба навчитися жити, вирішуючи проблеми і завдання на основі взаєморозуміння. Ми завжди повинні пам’ятати, що насамперед ми – люди . Учні 2 класу провели виховний захід "Будь толерантним і вихованим . Скажи булінгу : "Ні!"



четвер, 13 березня 2025 р.

 Булінг- явище, яке дуже часто зустрічається у сучасному світі. Він, як хвороба, намагається проникнути у дитячі колективи. Звичайно, булінг, як і хворобу, краще попередити, ніж боротися з нею.

    Учні Оливської гімназії підготували і провели виховні заходи, де досліджували причини виникнення булінгу, його види, наслідки від впливу "цькування" на дитячий організм 
     Виховна година: "Розмова про булінг", в ході якої учні 5-7 класів переглянули презентацію "Булінг. Причини, наслідки, шляхи боротьби з насильством"; пройшли анкетування "Я та булінг"; грали в ігри "Кольори емоцій" - під час якої розвивали уяву та вчилися виразно передавати інформацію за допомогою невербальних засобів та "Пум-пум" - сенс якої полягав у тому, щоб показати що навіть у зовнішності є ознаки, які поєднують людей. 
Також відбувся конкурс малюнків "Ми проти булінгу" серед учнів 8 класу. Дев'ятикласники Оливської гімназії проходили групове тестування "STOP-булінг", де пригадали основні поняття, та познайомилися із спеціальними термінами, які характеризують різні види булінгу.




середа, 5 березня 2025 р.



                            Як захистити підлітків від фейків у TikTok!

Соціальні мережі – невід’ємна частина життя сучасної молоді. За результатами національного опитування, 68% українських підлітків щодня користуються TikTok, а 44,7% дітей проводять у соцмережах понад 4 години у будні, тоді як у вихідні цей показник зростає до 54,9%. Водночас TikTok є одним із головних майданчиків для поширення дезінформації та російської пропаганди, що підтверджено дослідженням міжнародної організації Global Witness (травень 2024 року).
Щоб допомогти українській молоді розпізнавати фейки та протистояти інформаційним загрозам, благодійна організація «Smart Angel» за підтримки ПРООН в Україні та фінансування уряду Японії створила розважально-просвітницький TikTok-канал «Fake.Busters / Мисливці за фейками».
З моменту запуску у грудні 2024 року відеосерії на каналі вже набрали близько 2 мільйонів переглядів та понад 115 тисяч реакцій. У коротких відео-скетчах актори демонструють, як розпізнати маніпулятивний контент, шахрайство, ботів і як захистити свої персональні дані. Кожен сюжет – це реальна ситуація, з якою підлітки стикаються в інтернеті, та практичні поради, як діяти у відповідь.

                                     

понеділок, 3 березня 2025 р.

⚠ В інтернеті зростає кількість пропозицій швидкого заробітку. Ворог використовує такі схеми для вербування людей у злочинну діяльність.


🔴 Підлітки часто піддаються подібним «спокусам», не усвідомлюючи наслідків своїх дій.

📌 Будьте уважними та пояснюйте дітям, чому такі пропозиції можуть бути небезпечними.

❗Якщо ви або ваші рідні стали жертвами шахраїв чи потрапили в небезпечну ситуацію – негайно звертайтеся до поліції за номером 📞102.

💬 Щоб отримати усну консультацію, телефонуйте 📞 0 800 213 103 – єдиний контактний номер системи Безоплатна правнича допомога
📅 Юристи консультують у будні з 8:00 до 18:00.
📞 Дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів у межах України безкоштовні.

Детальніше — в картках ⬇